Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért szereznek diplomát...

Sokan miért szereznek diplomát ha annyit keresnek mint egy segédmunkás?

Figyelt kérdés

Gyakran hallok diplomásoktól ilyen 200-300 ezres fizetéseket.


Először azt hittem viccelnek de komolyan annyit kapnak kézhez.


Ennyit egy segédmunkás megkeres a mai világban, akkor mi értelme volt tanulni?



2020. nov. 20. 14:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért, mert még tartja magát a nézet, hogy csak az az ember, akinek diplomája van, másrészt ha a munkahelyek világában gondolkozol, oda sok helyen a diploma a belépőszint.


A legkomolyabb haszna szerintem annak van, hogy tovább tudod képezni magadat magasabb intézményi szinten, ami alapképzés híján nem lehetséges. Ezzel éppen a minap szembesültem.

2020. dec. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés más szemszögből hibás.
2020. dec. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk csak az nem mindegy milyen áron keresed meg azt a pénzt mivel a segedmunkatol 1 vagy 2 év után teljesen leepulsz fájni fog 30 éves korodra a derekad, tönkremesz fizikailag, alkoholisták bunkók primitív emberek közt dolgozol, nem fix állás, legtöbb helyen nincs bejelentés, kihasználnak, nem bírsz agyilag hova fejlődni. Soroljam meg? Azért minden hónapban úgy élni hogy ez fáj az fáj, az nem akkora karrier, főleg mikor minden nap a diszperzitet mosoda ki a hajadbol fürdés közben. Szerintem jobb ennél fehér ingben egy légkondis irodában ülni vagy külföldiekkel tárgyalni. De ez csak az én véleményem
2021. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!