Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy valaki semmilyen...

Létezik, hogy valaki semmilyen munkakörre nem alkalmas?

Figyelt kérdés

Informatikai területen tanultam, de nem tudtam elhelyezkedni és amúgy nem is szeretem. Érdekel a soförködős/kamionozós/szállítgatós munkakör (bár semmi infóm nincs róla milyen csak idilli elképzelés), de az egyik szemem tompalátó és a kicsi autómmal is nehezen tudok tájékozódni (GPS kell, ha a városban letérek egy ismert útvonalról) ezen felül pedig érdekelne a rendvédelmi/katonai pálya, de fizikálisan nagyon gyenge vagyok és mozgásszervi betegségem is van így oda se lennék alkalmas. Ezen felül elmehetnék telefonos munkakörbe (bár ide a normálisaknak is kell protekció) viszont kommunikációm meg elég rossz és raccsolok is így vszeg nem vennének fel.


Nyelvtudásom szintén keserves (27 vagyok és most se jobb a B1 szintnél és most kezdenék bele a németbe, de ki tudja mire megyek vele az angolból kiindulva) szóval SSC munkakör se jöhet szóba. A szalagmunkát nem próbáltam még, de a fizikális adottságaim miatt vszeg oda se lennék alkalmas (nem tudok egész nap állni és gyors az anyagcserém, így óránként kell mennem wc-re).


Januártól terveznék valami OKJ-re elmenni, de egyrészt tanulok megint 2-3 évet és 30 leszek mire munkába állnék addigra meg a pályakezdő státuszom elvész másrészt akkor se fogom tudni milyen szakmát válasszak és ki tudja el tudok-e vele helyezkedni, az óra pedig ketyeg. Kiválasztok egyet és ha ráfaragok azzal is?


Voltam pályaválasztási tanácsadóknál, senki nem tudott konkrétumokat mondani, mintha senkinek nem lenne fogalma a tehetséggondozásról vagy személyiségfelmérésről. Így egyre inkább azt gondolom, hogy én semmire nem vagyok alkalmas és az utca lesz a munkahelyem. Könyörgöm segítsetek valami tanáccsal vagy bármivel mert nem akarok éhenhalni, azután ha szüleim meghalnak! 🥺



2020. okt. 24. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem
2020. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen normális teljesitményalapú munkahelyre értettem nem ilyen rehabilitációs, gyépés felzárkóztatás (ami lehet az egészségi állapotom miatt aktuális lesz a jövőben) amire kapnak valami alibi juttatást.
2020. okt. 24. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Ír ide egy Balázska nevű arc, pl ő semmire nem alkalmas.
2020. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Tehat vannak:

- amiket akarsz, de nem vagy ra kepes

- kepes lennel, de nem szeretnel

- kepes lennel, de szerinted nem ad eleget.


Akkor csak egy tanacs maradt: hagyd abba a vinnyogast, es ne valogass, ne keresd a kifogasokat, hanem talan allj a sajat labadra.

2020. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"- kepes lennel, de nem szeretnel


- kepes lennel, de szerinted nem ad eleget."


De orbitális idióta! Idézd már azokat a mondatokat a kérdésemből amelyek alapján te erre a megállapításra jutottál!!!

2020. okt. 24. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:

How To Find And Do Work That You Love

https://www.youtube.com/watch?v=G2SqqjRn_c0&t=53s

van hozzá felirat

angolul lehet találni még hasonló segítséget,pl beírod a kérdésed a gyakorikerdesek.hu-hoz hasonló [link] és találhatsz értelmes válaszokat

Itt van egy 2008-as tanulmány (sajnos frissebbet nem tudok, de ha valami talált, akkor szóljon kérem) a munkaerőpiac trendjeiről és a túlképzésekről: [link]

2020. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 whiteno válasza:
kb én is így vagyok de csak 21 éves xÖ
2020. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Te mit tanultál vagy mi a helyzet veled?
2020. okt. 26. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!