Bányamérnök vagy nemzetközi hegesztőmérnök lenne a jobb karrier?
Ez a kettő érdekel, de nem tudom hogy melyikkel, mekkora esélyekkel lehet elhelyezkedni külföldön és hogy mennyit lehet velük keresni.
A bányamérnökké váláshoz először el kell végezni a műszaki földtudományi BSc szakot a Miskolci Egyetemen, majd jelentkezni a bánya és geotechnikai mérnöki MSc szakra... Tehát nem túl bonyolult a menete.
Arról viszont nagyon megoszlanak a vélemények, hogy mennyire könnyű/nehéz vele elhelyezkedni... Hallottam már olyat, a Miskolci egyetemen diplomázottaktól, hogy lehetetlen vele külföldön elhelyezkedni. De olyat is hogy könnyű, igaz utóbbit csak egy embertől aki valamiért igencsak reklámozta a Miskolci Egyetemet...
Mindenestre a múltban, a diákoknak volt lehetősége onnan Erasmussal kijutni Leobenbe vagy Vilniusba, ahol Európa talán legjelentősebb egyetemei találhatóak, ha bányászatról, vagy más műszaki földtudományokról van szó...
Gondolom ha valaki kijut oda, akkor az valamennyire növeli az elhelyezkedési esélyeit.
Csak nem tudom, hogy ez az egész pandémia idején hogy működik, meg azt hogy az meddig lesz...
A Nemzetközi hegesztőmérnökké válás már egy kicsit zavarosabb...
Ez egy különbözteti képzés.
Ahhoz, hogy valaki elvégezhesse ELMÉLETILEG (nem tudom biztosan) először kell egy mérnöki BSc diploma, ami ha minden igaz, akkor mindegy hogy melyik.
Szerintem a gépészmérnökinek van a témához a legtöbb köze, abból is érdemes gondolom minél hegesztősebb szakirányt választani.
Ha megvan a diploma, akkor először 2 év hegesztői munkatapasztalatot kell szerezni és aztán meg lehet pályázni az International Welding Technologist képzést.
Ez egy minimum 20 hetes tanfolyam, de nem találtam sehol sem arról ismertetést, hogy mennyi lehet maximum.
Ha az IWT megvolt, akkor jöhet az IWE (International Welding Engineer)... Ez még egy, további 370 órából álló képzés, ez adja a “végső” végzettséget, ezzel lesznek a sikeresen vizsgázó hallgatók az MSZ EN ISO 14731 szerinti hegesztési felelősök. Vagyis így dolgozhatnak nemzetközi hegesztőmérnökként.
Elvileg ezt az oklevelet a világ összes országában elfogadják, amiről még nem olvastam bővebben, szóval ezt sem tudom biztosra...
Az IWE körülbelül 400,000 forintba kerül összesen, de már az IWT-ért is kell fizetni.
Szerintetek melyik reálisabb karrier?
Melyikkel lehet jobban keresni?
Nemzetközi hegesztőmérnökivel valószínűleg jobban, könnyebben el lehet helyezkedni külföldön, de vajon mennyivel?
Bármilyen gondolatotok van bármelyik képzéssel, vagy karrierrel kapcsolatosan, még ha nem is a konkrét kérdéseimre válasz, akkor is szívesen fogadom!
Előre is köszi!
Bocsi a szkepticizmusért, de közben képbekerültem mi is ez..
Van itt egy végzett mérnök aki ezt csinálja, és hát vállalkozóként egy irodát fentartva, megbízásos formában dolgozik.
Lényegében szabadúszó...
10-11, te s minősített hegesztőre gondoltál, az is keresett, de egy iwe gyakorlatilag válogathat, hová megy el.
Volt csoporttársaim (másoddiploma) 2005 körül iwe-ként 6-700k nettót kerestek és a cég perkálta nekik a másoddiplomát is (egyéb mérnöki szak).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!