Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megváltozott munkaképességű...

Megváltozott munkaképességű dolgozókent jarok jobban 4 órában vagy ha visszamondom a rokkantsági ellátást és elmegyek közmunkára nyolc órában 54 ezerért?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben rokkantsági ellátást kapsz B2, C", D kategória, úgy simán vállalhatsz munkát havi bruttó 200 ezer ft környékéig (most fejből nem tudom a pontos összeget) és nem kell visszamondani a rokkantsági ellátást?.


Nem értem, miért kellene elmenned közmunkára?

Valami itt nem stimmel akkor a kategóriával vagy csak félreinformáltak.

2020. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Közmunkára is mehetek a rokkantsági ellátás mellett?
2020. szept. 19. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy igen, de jobban tennéd, ha megkérdeznéd a Téged leszázalékoló hatóságot. A leszázalékolási határozaton rajta van, hogy ki az ügyintéződ és egy telefonszám: azt hívd fel és ők pontosan meg fogják tudni mondani.
2020. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rokkant ellátás mellett akár 8 órában is dolgozhatsz, egy a lényeg, hogy minimálbér 1,5-szeresét ne haladja meg a fizetés, ha azt meghaladja 3 egymást követó hónapban akkor a rokkant ellátást megszűntetik. A másik kérdésedre pedig igen a válaszom, közfoglalkoztatásban is lehet foglalkoztatni megváltozott munkaképességűt.
2020. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!