Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok havi 190 órát...

Dolgoznátok havi 190 órát minimálbérért?

Figyelt kérdés
21éves vagyok, és június óta nem dolgozom. Azóta a szüleim folyton veszekednek, hogy keressek munkát, és hogy el kell fogadni mindent, de sajnos jelenleg csak a fent említett lehetőség van a környéken. Szeretnék én dolgozni, de inkább kívárok egy rendes munkát ahelyett, hogy elmenjek rabszolgának.

2020. szept. 9. 07:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

10# Nyilvan egy atmeneti melo nem olyan fontos, szabit kersz, eljossz elobb, stb, en nem talalkoztam meg olyan munkaadoval, akivel nem lehetett megbeszelni, hogy neked holnap nem jo az interju, legyen harom nap mulva, es olyan munkahellyel sem, ahol ha azt mondod, hogy surgos dolgod van X napon, akkor nem engednek el.

Es hacsak nem valami kis suttyo ceg ahova jelentkeznek max tizen es egyik naprol a masikra felvesznek azonnal egy embert es le van tudva, akkor nem fog lecsuszni az allasrol csak azert, mert hetfo helyett csak csutortokon tud elmenni xD Videken nem tudom, hogy mennek a dolgok, de azokon a helyeken ahol eddig dolgoztam, altalaban minden behivottat meghallgattak es utana szelektaltak.

Persze nyilvan mas a sarki kisbolt, ahova azonnal kell elado es azt veszik fel, aki leghamarabb igent mond.

2020. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem dolgoznék ennyiért, még átmenetileg sem. Mondjuk nekem van annyi tartalékom, hogy akár 2 évig ellennék bőven munka nélkül is.

Ha szorult helyzetben lennék akkor inkább keresnék valami szar fekrt munkát, ha nagyon elviselhetetlen akkor nem lenne gond otthagyni akár 1 nap munka utàn sem. Esetleg szólnék ismerősöknek hogy nem tudnak e maszekban valami munkát, nem kell e nekik segítség stb.

2020. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bár nem írta a kérdező, így tévedhetek, de 190 órát minimálbérért jellemzően olyan gyárakban dolgoztatnak, ahol még csak fel se veheted a telefont munkaidőben. És a szabadságért is húzzák a szájukat, pláne ha előtte pár nappal szólsz. Szóval interjúra járkálás szempontjából nagyon is akadályozó tényező lehet egy ilyen munkahely.

Amúgy elvállalnám, ha kapcsolódna legalább valamennyire a szakmámhoz, hogy később felmutathassam, mint tapasztalatot. De nem létezik, hogy pont villanyszerelőket nem keresnek sehol, még ha pályakezdő is. Én inkább költöznék, ha így találnék szakmába vágó állást.

2020. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Tipikus gyári melóban, három műszakban pont háromból két hét mehet orrvérzésig állásinterjúzva, de azért csak találjuk ki együtt, miért nem lehet!
2020. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

El lehet menni minimálbérét dolgozni, de akkor lehet a többiekkel cseszel ki, meg az égész iparággal a fizetést illetően. Jelentkezz gyárba, igaz! Az ukránok ott is megcsinálták az illemet a fizetésekkel illetően. Van jogsid, elmehetnél sofőrként furgonozni. Hivatásos jogsi lenne az igazi, azzal több pénzt lehet keresni, kevesebb munkával.


Másrészről szükséges a pénz, ezért undorral vállalható a munka. Ugródeszkának jó másra nem. Minimálbér, csak szépen kényelmesen mindent. Túlórázás nincs! Szorgalomból plusz feladtok nincsenek!

2020. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
7: nem fog tudni interjúra elmenni ennyi óraszám mellett.
2020. szept. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mégis hogy oszlik el az a kb 30 plusz óra, ha nem négy szombat lesz belőle?
2020. szept. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Biztosan nem. Akkor inkább lelépnék külföldre, ha kulimunkát kell végeznem, akkor is.


Vagy itthon a kaját megoldom ingyen. Szállást is, aztán ameddig nem jön jobb, addig vegetálok.

2020. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!