Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen hátrányai és előnyei...

Kicsigabi kérdése:

Milyen hátrányai és előnyei vannak az egyszerűsített foglalkoztatásnak?

Figyelt kérdés
Mi a jó benne és mi a rossz? Annyit már tapasztalok hogy az FHT-t is kaphatom mellé ami jó.

2020. aug. 5. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nincs szabi, nincs felmondási idő, nincs végkielégítés, bármikor elküldhetnek. Sokan babrálnak a kifizetéssel is.

Előnyei kb ugyanezek is lehetnek, ha kedden úgy gondolod, akkor mindenféle retorzió nélkül megteheted, hogy nem mész másnaptól.

Nyugdíj és hasonló ellátások alapjaiba sem igazán hasznos ha így vagy foglalkoztatva.

2020. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Lényegében a "normál" foglalkoztatáshoz képest neked mint munkavállalónak abszolút semmi pozitívumod nem származik belőle, csak hátrányod.

Arra találták ki, hogy az ideiglenes, pár napos munkákra lehessen olcsón és egyszerűen munkaerőt felvenni és ne feltétlenül kelljen vállalkozót keresni a feladatra. Erre valóban korrekt lenne.

A valóságban persze az esetek túlnyomó többségében visszaélnek vele és állandó munkaerőt is így foglalkoztatnak, csak mondjuk papíron két különböző céghez jelentik be, mert van valami havi korlátja a dolognak egy cég irányába (talán 15 nap?), vagy szimplán nem jelentenek be x napra, hanem borítékba kapod a pénzt. Ha ez a helyzet akkor ha jót akarsz magadnak, rohadt gyorsan keresel másik helyet, mert se szabadságod nem lesz, se nyugdíjad, se végkielégítésed, se felmondási időd, se semmid.

2020. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyikőtök sem említette meg, hogy nincs táppénz sem. Tehát ha bármi bajod lesz, nem mehetsz táppénzre, SŐT! Neked kell magad után fizetni a TB-t is, különben tartozásod fog felhalmozódni (ha nincs mentességed rászorultsági alapon)
2020. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én említettem az ellátásokat, abba beletartozik a táppénz is :)
2020. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy sz..r, ebben szerintem kiegyezhetünk :D
2020. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem visszaélnek vele a cégek, hanem mert muszáj, egy átlagos nettó 200 000 ft-os bér a munkáltatónak 350 000-be kerül szuperbruttósítva. Ez 6 ezer forint naponta mint adó. Egyszerűsítettel ez a szám 1000 ft.
2020. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szuperbruttó már évek óta nincsen...
2020. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szuperbruttó már évek óta nincsen..."


Szerintem te is értetted, hogy mire gondol. A bruttóra rárakódó többi felesleges adóra.

2020. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem én, meg azt is értem, hogy ez egy barokkos túlzás akart lenni, csak szerintem nem szabadna akkor sem olyan szavakkal dobálózni, aminek más jelentése van és egyáltalán nem illik ide. Magával a gondolattal egyetértek amúgy, indokolatlanul magas adók és járulékok vannak. Ami még egyébként nem is lenne baj, ha arra lenne költve, amire kell és lenne látszatja, hogy miért fizetek hatszámjegyű összeget havonta adóra és járulékra. De nincs :(
2020. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy így ahogy most vagyok kapom a munkahelyről a 130-at + hozzá az FHT-t (aktív korúak ellátása) ami így akkor 152.000 a jövedelmem. 24 órában dolgozok havi 10 napot. Ha meg kérem őket hogy legyek szerződéssel elesek a 22.000 FHT-tól. Nem tudom eldönteni hogy most akkor vagy szerződést kérjek vagy maradjon így ahogy van. Mi a véleményetek? Mi lenne legjobb?
2020. aug. 5. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!