Nagy elméleti tudást igénylő munkát végző embereknél gyakran előfordul, hogy teljesen elveszítik az érdeklődésüket az emberek és a külvilág iránt, csak a munkájuknak élnek?
Főleg reál területen tevékenykedők, például matematikusok, természettudósok, informatikusok, mérnökök.
Én két tanáromon láttam ezt, az egyik fizikát, a másik programozást tanított. A szakmájukban zsenik, de amúgy mintha az sem tudnák, hol vannak és ki kicsoda.
Hogy az ilyen embereket jobban fenyegeti e a valóságérzet elvesztésének veszélye, mint mondjuk egy egyszerűbb munkát végző embert, aki munka után kikapcsolódik.
Illetve ha van itt ilyen területen dolgozó ember, nagyon érdekelne, ő hogy látja.
Egyetértek az előző két hozzászólóval, nem a munka teszi az embereket introvertáltabbá. A reál tudományok sokszor hatalmas nyugalmat és egyedüllétet igenyelnek, így nem véletlen hogy a befelé forduló típusú emberek gyakrabban választanak ilyen munkát.
A reál tantárgyak közül a matematika és fizika rendkívül magas intelligenciát kíván és mint tudjuk a kiemelkedő intelligencia az autizmus egyik jele is lehet. Az ilyen emberek sajnos sokszor az élet más területen elmaradottabbak, legtöbbször szociális téren, nem igénylik az emberi kapcsolatokat.
Szerintem nálam extrovertáltabb ember nem létezik, ellenben az öcsém egy igazi matematikus lélek. Hihetetlenül okos, de mintha egy külön világban élne.
Ha esetleg magad miatt kérdezed, akár milyen pályát választasz, nem fogsz tőle befelé fordulni vagy beszűkülni, csak rajtad múlik.
16L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!