Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érzés a gyógyszerészekn...

Milyen érzés a gyógyszerészeknek, hogy bolti eladó, kasszásként dolgoznak?

Figyelt kérdés

Ma voltam a Westend-ben gyógyszertárba, és sorszámot kell húzni, akkora a tömeg. Megéri a gyógyszerészeknek kitanulni 6 évet csak azért, hogy utána bolti eladóként kasszázzanak egész nap?

Persze, nyugodtan kérek felvilágosítást, ha akad egyéb feladat is a munkakörben.


2020. júl. 31. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Köszönjük semmi problémánk a munkával. Igen megéri, mert ma kaptam fizetést és 450e Ft lett átutalva, úgy hogy ebben a hónapban csak 3 hetet dolgoztam.
2020. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
TROLL!
2020. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak "kasszáznak", egyébeként a legtöbb "kasszázó" főként gyógyszerkiadó szakasszisztens és nem gyógyszerész. De a gyógyszerész még rendeléseket ad le, kapcsolatot ápol a beszolgáltatókkal, ellenőrzi az asszisztensek munkáját, magisztrális gyógyszereket készít, stb.


Másrészt a "kasszázásnál" is egészségügyi szolgáltatás nyújtanak, nem mindenki 3 recepttel megy oda, hanem kérdései vannak, esetleg több betegség és gyógyszer mellé sem mindegy milyen vény nélküli szert javasol valaki.

2020. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Én sem tudom miért jó egy gyógyszerésznek gyógyszertárban dolgozni, de megéri gyógyszerésznek tanulni, mert ennél sokkal jobb szakmai lehetőségeik is vannak.
2020. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Szar nekik nagyon. Ha újrakezdhetnék, tuti hidegburkolónak, kőművesnek vagy fodrásznak állnának!
2020. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ma épp megcsináltam az autokláv hitelesítést, mert megküldte a kormányablak a spórákat hozzá, aztán mehet vissza ellenőrzésre, hogy elpusztultak-e.

Utána összeírtam egy pszichotróp rendelést, amihez másnak nincs joga, ezt követően retaxáltam az asszisztensek munkáját, tehát hogy mit sikerült kiadni milyen receptre, közben rohangáltam kifelé, ha valahol elakadt a gyógyszerkiadasi folyamat, mert mondjuk bejön egy inzulin recept scat orig felirassal és nem sikerült az orvosnak kiszámolni az ellátási időt, utána azzal foglalkoztam hogy vajon hogyan duplikálódott a térben egy recept ami nem létezett - majd az EESZT üzemeltető átgondolja.

Ezután bejött egy 3 évesnek felírt prednisolon kúp amiben 50mg prednisolont kellett volna tennem minden egyes kúpba, az adag ellenőrzés pedig kihozta hogy a maximális rendelhető dózis 50mg.

Ez egy laza 60%os adagtúllépés, no para, módosítottam a dózist és dokumentáltam.


Aztán délután négykor amikor csak ketten maradunk zárásig, kijöttem expediálni, tehát "kasszázni", nyilván a kettőből egy mindig gyógyszerész mert nem nyithat ki patika a jelenlét nelkul.

Közben pedig egy orvos telefonált, hogy mit gondolok, mit lehetne írni olyan betegeknek akik többnyire diabetes miatti neuropathia miatt kialakuló szédülésre betagen/betaserc készítményeket szedtek, de mivel fél éve akadozik az ellátás, két hónapja lényegében NINCS, alternatív terápia kell, más hatoanyaggal. Elmélkedtünk, lett megoldás.

Ezt követően jött egy beteg hogy az orvos azt mondta, hogy a huvelyfertozesre kapott szereket szedje be, utána kérdezzen meg egy gyogyszereszt a patikában hogy hüvelyflóra helyreállítására milyen készítményt javasol, vegye meg és használja.



Szerinted mennyit kasszáztam ezen a napon 5 dózis suspensio terpini előállítása és a fentiek mellett?


Második. Ha minden második beteg úgy jön be hogy "ez a bajom, mit ajánl", akkor az mennyiben kasszázás, és mennyiben élettani ismeret, és több ezer termék alapos ismerete? Szóval hozzátenném, hogy néha kifejezetten örülök a délutános befejezésnek és hogy egy órára, másfélre ki lehet menni, mert fantasztikus megoldásokat lehet találni adott problémákra.

febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*maximális rendelhető dózis 30mg.

És 50-et rendeltek. Remélem, hálásak a szülők bár erről nem fognak tudni. Végülis meregjelzésű szer adagtúllépéséről van szó, mert az orvosok általában azt hiszik, hogy a prednison és prednisolon ugyanaz, és utóbbit az előbbi gyári készítmények dózisban rendelik.

febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!