Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadék fennmara...

Álláskeresési járadék fennmaradó részét akkor most melyik időponttól lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Kétféle információt is találok, és abszolút nem egyértelmű számomra.


90 napig kaptam (volna) az álláskeresési járadékot, május 6-tól augusztus 3-ig.


Közben július 13-átol dolgozom, jeleztem is a kormányhivatalban ezt, így kaptam egy értesítést, hogy július 12-ig voltam ellatva.


Namarmost a július 13-tol augusztus 3-ig járó rész 80 %-át mikor igényelhetem vissza "30 napon belül"?


Már holnap (július 31-én) vagy augusztus 3 (amikor eredetileg is lejárt volna a járadék)?


És mindezt melyik felületen, hol, mert sehol nem találom.. Munka.hu-n sem találok ilyen felületet...


Köszönöm aki tud segíteni.


2020. júl. 30. 23:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt megkerdezi valaki, nem múlik semmi 3-4 napon nyilván, de egyrészt szeretném tisztán látni, másrészt pedig 3 hét külföldi kiküldetésben leszek, és nem akarok kicsuszni a 30 napbol.
2020. júl. 30. 23:28
 2/10 anonim ***** válasza:

"Abban az esetben, ha az álláskeresési járadékban részesülő álláskereső a járadék folyósítási


idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú teljes vagy legalább napi négy óra


munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt létesít, akkor kérelmére a folyósítási időből még


fennmaradó időtartamra járó juttatás meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni a


folyósítási idő letelte után, amennyiben a munkaviszony folyamatosan fennáll. A kérelmet az


álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a


juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.


• Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy az álláskeresési járadék folyósítási


idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartózkodási helyén létesít határozatlan


időtartamú teljes, vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt, az


előző pontban részletezett mértékű juttatást a részére – kérelmére – egy összegben a kereső


tevékenységre vonatkozó bejelentési kötelezettség teljesítését követő legközelebbi számfejtés


alkalmával kell kifizetni.


Az egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének


80 százaléka. Nem igényelhető a juttatás, ha az álláskereső az álláskeresési járadék folyósítása alatt


ugyanazzal a munkaadóval létesít munkaviszonyt, amellyel az álláskeresési járadék megállapítását


megelőzően utoljára munkaviszonyban állt. "



KIEMELEM:


A kérelmet az


álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani...


Ha július 12-e az utolsó ellátási napod, akkor attól számított 30 napon belül kérvényezheted.


Ami kell hozzá:

Kérelem (amibe leírod, hogy mit kérsz)

Munkáltatói igazolás (a munkáltató igazolja, hogy mettől meddig, milyen jellegű szerződést kötött Veled, ami megfelel a fenti elvárásoknak)

Munkaszerződés

2020. júl. 31. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget. Ami nekem nem volt egyértelmű, a lejárat dátuma.


"álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani"


Ebből számomra nem jött ez le.


A másik kérdésre nem tudod véletlenül a választ? Milyen felületen, email címen nyújtható be?


A posta és a személyes ok... De arra nem sok időm van napközben.


Köszönöm. 😊

2020. júl. 31. 06:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Cáfolnám az elsőt.

Miután én munkát találtam, nem tudtam már bemenni a munkaügyibe, így emailen egyeztettem az ügyintézővel. Ő elküldte nekem levélben a határozatot, hogy már nem kapom az álláskeresésit, illetve a nyomtatványt, amin a különbözetet igényelhetem. Erre ráírta nekem ceruzával, hogy -tól-ig melyik az a 30 nap, amikor igényelhető. Október közepétől január közepéig járt volna az álláskeresési, november közepétől dolgoztam, és január közepétől igényhettem a maradék összeget, amit meg is kaptam, Szóval biztosan nem onnantól ketyeg a 30 nap, amikor valójában megszűnt a folyósítás, hiszen már 2 hónapja nem kaptam az álláskeresésit, mikor igényeltem. Szóval onnantól 30 nap, amikor eredetileg lejárt volna, esetedben augusztus 3-tól. Legkorábban 4-én tudod kitöltetni a papírt a munkáltatóval. Ha gondolod, megkeresem, egy korábbi kérdésnél már linkeltem valakinek. Úgy rémlik, postán kellett elküldeni.

2020. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, na itt bizonytalanodtam el én is, mert ezt a két infót találtam.


Akkor lehet hogy megvarom a 4-et, most már nem múlik semmi ezen a pár napon.


Megköszonnem a linket.

2020. júl. 31. 10:21
 6/10 A kérdező kommentje:

És ha már kitoltotte a munkáltatóm mai dátummal az igazolast, az gond? Augusztus 4-e helyett július 31-i dátummal.


A HR-es is szabin lesz és én sem leszek a következő 3 hétben az országban. Remélem ebbe nem kötnek bele.

2020. júl. 31. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Megpróbáltam megkeresni, de amit korábban találtam, azok a linkek már nem működnek az nfsz honlapján, nem tudom sajnos, hogy most honnan lehet ezt a nyomtatványt letölteni.
2020. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy megprobaltad, és az eddigieket is.
2020. júl. 31. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezek az egyértelmű megfogalmazású jogszabályok...

Ahányan olvassák, annyiféleképpen értik. :)

2020. aug. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Arra emlékeztek esetleg, hogy a beadástól mennyi idő volt mire utaltál az összeget?

2020. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!