Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik azok a munkák, amiknek...

Mik azok a munkák, amiknek papíron presztizse van, viszont a valóságban nem jó munka (munkaidő, felelősség, fizetés szempontjából)?

Figyelt kérdés

Pl. Egyetemi oktatók a docens fokozatig, műszakvezetők áruházban/gyárakban...


Hogy a kérdés érdekesebb legyen, olyan munkákkal összehasonlítva rosszabbak, amiknek kisebb a presztizse, de azonos munkakörben vannak (pl. egyetemi oktató-középiskolai tanárok, műszakvezető-egyszerű munkás).


2020. júl. 23. 11:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9: Bármilyen manager aki szorosan kapcsolódik a cég értékteremtő folyamatához (tehát pl. egy HR, Finance kevésbé, de egy termelés, logisztika, project, minőségügy stb. bőven ez a kategória


Nem #8 vagyok

2020. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sorvezetők, műszakvezetők -> felelősség, alulról is, felülről is kapja az ívet, alig több fizetés mint a melósnak.

Orvosok, középvezetők -> kifejtették már előttem.

Nemzetközi kamionsofőr -> a sofőr állások közül ennek van a legmagasabb presztízse, de órabérben számolva rettenetes a fizetés.

Szervizmérnök -> a fizetés nem rossz, de órabérre, felelősségre lebontva nagyon kevés, "cigány" életmóddal jár.

Szakács, cukrász neves éttermekben -> alacsony órabér, jattal a pincér is többet keres, sok stressz, fizikailag hosszú távon beleroskadsz.

Szervdonációs koordinátorok -> nagyon sok munkaóra, óriási felelősség, nagyon kevés fizetés.

Épület karbantartó -> sok mindenhez érteni kell (víz, gáz, villany, burkolás, vakolás, festés), még is fele annyi a fizetésük, mint ha elmenne a sok közül az egyiket csinálni főállásban.

Építésvezető, szerelésvezető -> jó fizetés, de magas felelősség, és igénytelen körülmények között kell dolgozni napi szinten.

2020. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnök, gépészmérnök, bármiylen mérnök, ami nem IT. Már az egyetemen is szívsz, munkahelyen is. Inkább kitanultam egy nyelvet és átnyargaltam SSC-re. Gépészet megmaradt hobbi szinten. Másik haverom méhészkedik, a harmadik meg csinált egy asztalos vállalkozást. (bme)
2022. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Jogász, 5 év kemény tanulás, ahol semmi gyakorlati tudást nem adnak, tele felesleges tölteléktárgyakkal, utána meg átlagos vagy azalatti fizetésért el lehet menni valami porfészek ügyvédi irodába, ahol vagy semmi értelmes munkát nem adnak, amiből tanulni is lehetne vagy ingyen túlórázhatsz.
2022. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Diplomásként a villamosmérnök meg az IT, ami megtérül. De ott is gyorsan ingatlanokba kell fektetni, hogy kiszállhass a mókuskerékből. Ha nem akarsz 5 évet ingyen szívni, akkor burkoló. Tudom közhely, de 5 év alatt már az első lakásra összegyűjtesz. És már adhatod ki albiba.
2022. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Èpítèsz. 6 èv egyetem (jó esetben, amúgy inkább több), majd mèg 5-6 èv alsóhangon havi 200 ezerèrt, vègkimerülèsig hajtva. Aztán ha ki tudsz ugrani akkor vállalkozókènt esik valami, ha nem akkor èleted vègèig 300-400 a versenykèpes.
2022. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!