Merjek jelentkezni olyan munkára, ahol szükség van az angol nyelvtudásra?
Szerintem ha ezt ennyire konkrétan beleírják akkor valóban elvárás. A nyelvvizsga senkit sem érdekel, az se számítana ha felsőfokúd lenne és az sem egyáltalán nem lenne. Az számít, hogy magabiztosan és professzionálisan kommunikálsz-e.
Esetleg felhívhatod őket és rákérdezhetsz.
Hogy a túróban lehetséges az, hogy ANGOL SZAKOS egyetemistaként nem használod az angolt nap mint nap (még az átlag ember is használja..) ráadásul szóban még az iskolában sem haszáltatátok?!
érdekes képzés lehet...
Merhetsz, interjún úgyis tesztelik.
Egyébként tényleg érdekes szak lehet...
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Az egyetemen nyilván minden órám és a hozzájuk tartozó anyag, illetve a feladatok is angolul vannak. Viszont ez csak annyit jelent, hogy angolul hallgatod az órákat, angolul olvasod az irodalmat, angolul írsz mindenféle beadandót, ez pedig azért nem olyan sok. Beszélni elég keveset szoktunk pl. nincsenek szóbeli vizsgáink és az órákon is elég ritkák a szóbeli feladatok (max. félévente egy prezentáció vagy valami csoportos munka és ennyi). Az egyetemen kívül a hétköznapi életben pedig még ennyit sem használom (max. nézek valami filmet/sorozatot vagy olvasok). Szóval igazából angolul kommunikálni egyáltalán nem szoktam, tulajdonképpen nincs is rá szükségem. Emiatt is gondolkozom azon, hogy esetleg jó lenne egy olyan pl. munka vagy egy olyan közeg, ahol tudnám használni és akkor az segítene és talán fejlődnék tőle. Csak közben nem biztos, hogy alkalmas lennék rá, pont ebből kifolyólag.
Köszönöm!
5# Nem tudom miből szűrted le, hogy nem érdekel... Engem érdekel és szeretem a szakomat (ha ez nem így lenne, akkor nem is tanulnék ott), csak én nagyon nem ebben nőtem fel és számomra nem természetes az idegen nyelvek használata. Én vidéken (falu a semmi közepén) nőtem fel, nem jártunk sehová (se országon belül, se külföldre), a családban senki nem beszél semmilyen idegen nyelvet (max. tanulta az iskolában, de soha nem használta) és konkrétan az egyetemen találkoztam először külföldivel, vagy pl. anyanyelvi angol beszélővel is. Szóval én nagyon sokáig teljesen öncélúan tanultam idegen nyelvet (mert tetszett, élveztem, ment), mert egyáltalán nem láttam azt, hogy ennek lehet ténylegesen gyakorlati haszna a hétköznapi életben, hiszen az én környezetemben erre abszolút nem is volt példa. Én már valóban az a korosztály vagyok, akinek ott az internet stb. és használtam, illetve használok is nyelvtanulós oldalakat és alkalmazásokat, ott van mindenféle csevegős app stb., de ezt szerintem nem lehet összehasonlítani azzal, hogy szükségszerűen idegen nyelven kell kommunikálnod valakivel személyesen, egy adott célnak megfelelően stb. Én nem vagyok olyan nyitott típus, aki odamegy idegenekhez az utcán stb., tehát a részemről ez nem működik. Ugyanakkor alapvetően szerettem volna használni az angolt, csak sokszor ugyanebbe a “problémába” ütköztem, hogy mivel nem használom az angolt aktívan a mindennapi életben, ezért nincs is benne rutinom, nem gyakorlott, természetes, friss stb. a nyelvtudásom.
Próbáld meg mindenképpen, angolt tanulsz, mit veszíthetsz vele?
Én soha nem tanultam angolul, sorozatokból meg filmekből szedtem össze a tudásomat, és mégis felvettek már olyan helyre, ahova magabiztos nyelvtudás kellett...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!