Az hogy van hogy egy iskolában a gondnok többet keres mint szinte akármelyik tanár? Trollozni lehet, de vannak makacs számok is
A gondnok papíron kapja a gar bérmint, ami bruttó 210 /nettó 140
+ még zsebbe kap 80-100-at mellé. 240.000 a vége.
(mielőtt valaki elkezd ugatni hogy iskolában zsebbe? Igen, iskolában zsebbe. Magániskola, nem állami)
A tanárok kb egyike se kapja meg a nettó 240-et. A többség a nettó 200-at se.
Tehát ott egy csomó diplomás tanár nettó 200 alatt.
És ott a tán még érettségivel se vagy max azzal rendelkező gondnok akinek 240 a zsebébe.
Feketén egy része oké na de a lényeg a lényeg hogy kapja vagy nem.
Ilyen szituáció hogyan történhet meg?
Trollozni lehet, de a számok azok számok.
Exem 160-at keresett 7-8 éve. Akkor náluk a karbantartó és az őr is 200+ -t.
Más kérdés, hogy nekik nem volt nyári, tavaszi, őszi, meg téli szünet.
Meg ha nem jön be a tesitanár, akkor majd valaki beugrik helyette, de amikor bunyó van, és nincs őr? Vagy folyik a trágya WC-ből, akkor Marika néni, a 2.-os tanító néni izzítsa be a csőgörényt?
Ja, és a gondnok szakmája, OKJ-s valami szerelő gondolom, így még kevés is, a 240!
Tanár az terem, de honnan kerítesz ennyiért vizest?
"Szerinted ki van jobb alkupozícióban?"
És akkor hogy is van a mese a tanulás értékéről és a munka hozzáadott értékéről?
Mert szart nyalni akárki tud, na de másodfokú egyenletet, meg felsőfokú nyelvet levezetni?
Akkor ezek a mesék a tanulás értékéről hogyan mutatkoznak meg?
Cseréljünk egy napra.
A matekos megy a gondnok helyett kukát kihúzni meg udvart söpörni, a gondnok meg magyarázza el a logaritmikus tételeket órán.
Aztán nézzük meg ki végzi el a másik munkáját.
4.-re.
Manapság túl sok tanár van. Szerelő meg alig.
A tanárnak van SOK szünete, de a melós nyomja a suliban szünet alatt is!
Nem kötelező tanítani!
#4
Lehet, hogy szart nyalni akárki tud, de senki sem akar és ez az, ami számít. Ne gondold azt, hogy csak a tanulás miatt többet fogsz kapni, mint más. Általában az az alapgondolat, hogy ha már valaki X évvel többet tanult, akkor azért a szívásért járjon több fizetés. Csak közben nem csak a tanulás az egyetlen szívás az életben, amiért kárpótolni kell fizuban.
Például ha
- nagyon rossz/kellemetlen a feladat
- vagy veszélyes/mérgező anyagokkal kell dolgozni
- vagy egészségkárosító környezetben
- vagy olyan amit nem tudsz egy életen csinálni (élsport)
, akkor az mind megjelenik a fizetésben valahogy. Hiába nem kell ezekhez sokat tanulni, más módon "kerül sokba" az ezekkel való foglalkozás.
A másik, hogy amikor az ember pályát választ, akkor azért már látszik egy lehetséges karrierút. Azt lehet tudni, hogy az állami szférából az átlag nem fog meggazdulni és ezt figyelembe kell venni, ha valaki tanítani megy. Lehet ezt csinálni, mert nagyon szereti valaki, de akkor rá kell állni a magánórákra. Egész szép pénzeket lehet ott elkérni.
Amúgy a másodfokú egyenlet meg hát izé... nem rocket science, de a két felsőfokú nyelvvizsga is sokunknak megvolt középiskola végére.
#4 én nem cserélnék veled, többet tanultam, többet dolgozom és többet is keresek. Annó a az ismerőseim közül nem a legélesebb elmék mentek tanári pályára, hanem akiket máshova nem vettek fel, így fenntartásokkal kezelem, ha valaki a sokéves tanulásra hivatkozva szeretne tanárként sok pénzt keresni. Tisztelet a kivételnek, vannak nagyon jó tanárok, akik tényleg az oktatás szeretetéért vannak a szakmában és tőlük egyáltalán nem sajnálnám a dupla ekkora fizetést sem.
Cserélj a gondnokkal, próbáld ki a munkáját. De lehetőleg olyan napon, amikor valami jó kis dugulás van a wc-ben. Aztán nyilatkozz, hogy Te mennyiért végeznéd azt a munkát.
Nem azért, de a gondnoknak is lehet olyan tudása, amit csak évek alatt szedett össze. Pl ha elromlik a kazán/bojler/akármi, akkor lehet, hogy könnyen rájön melyik alkatrész ment benne tönkre és ki is tudja cserélni. Más meg hívna külsős szerelőt, aki jó sok pénzért cserélné ki, vagy cseréltetné az egész berendezést. Máris számszerűsíthető, hogy egy tapasztalt gondnok mennyi pénzt spórolt. Ott is van tudás, amit meg kellhet fizetni, max nem nyilvánvaló, mert nem az iskolapadot koptatta érte évekig.
Megjegyzem, hogy versenyszférában, ahol akár milliós fizetések is előfordulhatnak, ott sem arra kapják az emberek a fizetést, amit az egyetemen megtanultak, hanem arra a tudásra, amit a szabadidejükben, önfejlesztés keretében, illetve az addigi munkájuk során szedtek össze.
"mielőtt valaki elkezd ugatni"
Rohamod van, munkaügyis troll? :-(
Emberekkel beszélsz, nem kutyákkal!!!!
Soha nem beszéltem ilyen stílusban Veled, még ha itt hisztiztél sem.
Nálaunk nem kap zsbebbe a gondnok, mert ez nem alapítványi iskola, mint a Tiéd, hanem állami.
Szóval ne általánosíts...
Balázska, a héten már felmondtál.
https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..
Mondjuk én nem hiszem el, hogy egy magániskolában olyan szarul lennének fizetve a tanárok, mert biztos jól leszedik a szülőket. Max ha ilyen hátrányos helyzetű gyerekek vannak, akkor talán elképzelhető, hogy alamizsnáért valaki bevállalja, de ennél talán egy állami suliba is többet adnak.
Általános tanárhiány van, amúgy, mert lehet sokat képeznek, de a végén rájönnek, hogy mivel jár, sokan inkább váltanak piacképes szakmára, vagy megpróbálnak úgy helyezkedni, hogy jó legyen.
Ismerős egyházi suliban tanít, nem egy szentfazék, de nem is panaszkodik a fizu miatt.
Még amúgyis jó gondnokot meg kell fizetni, mert annak mindenhez is érteni kell, legyen kicsit villanyszerelő, egy kicsit vízszerelő, festő, kertész meg ki tudja mi..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!