Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A könyvelés valóban olyan...

A könyvelés valóban olyan unalmas munka, mint ahogy a köztudatban él?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van unalmas része. Meg nem mindegy, hogy könyvelőirodába mész vagy multihoz.

Párom multinál könyvelt, egész nap cask és kizárólag fuvarszámlát kellett "könyvelni" heti öt napban, napi 8órában. Nah, az unalmas.

Én könyvelőirodában dolgozok, könyvelek jópár cégnek, a legkülönfélébb tevékenységi körökben, az nem unalmas, mindig van valami újdonság, kihívás, stb.

2020. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindegy, hogy könyvelő vagy, vagy adatrögzítő robot valahol.
2020. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem unalmas, én élvezem. Változatos, főleg egy banknál.
2020. júl. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
90%
Igen. Az. Én nem multinál könyvelek, hanem könyvelőirodában. Személy szerint bánom, hogy ebbe az irányba indultam el.
2020. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
A Nav meg a kormány mindig gondoskodik róla, hogy izgalmas legyen.
2020. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Én egy cégnek könyveltem. Ami annyit jelentett, hogy könyvelésen kívül mindent csináltam, ami jött (tb., bérszámfejtés, munkaügy stb.). Nagyon változatos volt, nem unalmas. Utána könyvelőirodába kerültem. Ott 3 hónapig bírtam...
2020. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Adatrögzítőként hihetetlenül unalmas.
2020. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Az adatrögzítő az nem könyvelő. Gyakorlatilag irodai segédmunkás.
2020. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
90%
Maga a száraz "operátor" könyvelés az, de vannak rokon területek ahol jobban lehet villogtatni a szakmai tudást. Könyvvizsgálók ma már pl. nagyon nagy adathalmazokkal dolgoznak heurisztikus összefüggéseket keresve, aki szereti az informatika és statisztika új területeit annak az pl. lehet szexi munka. Ahogy pl. fiatal vagy megújuló vállalkozások számvitele is sokszor rejthet érdekes szakmai kihívásokat és tanulási lehetőséget, az nem olyan monoton, mint minden nap ugyanazt a tételt könyvelni.
2020. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira szubjektív, hogy mi az unalmas és mi nem.
2020. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!