Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha részlegesen a végzettségemn...

Ha részlegesen a végzettségemnek megfelelő munkám van, ahol nem érzem jől magam, mennyire lenne most kockázatos "ugrálni"?

Figyelt kérdés

Elméletileg szoftverfejlesztéssel szeretnék foglalkozni.

A munkám 10%-a valóban az, de az is olyan körülmények között, hogy nem igazán tanulok belőle.

A munkám 90%-a leginkább helpdesk, rendszerüzemeltetés, rendszergazda, sőt titkárnő jellegű. Természetesen közben őrült káosz, halogatás miatt még nagyobb káosz és egymásra mutogatás.

Jelenleg nem is vagyok teljes munkaidőben foglalkoztatva.

Külsős vagyok és így a szemembe általában meg se mondják, mi várható. Azt se tudom, mikortól leszek 40 órában, lesz-e némileg több fejlesztés (mondjuk a 10% helyett 30%).

A munkatársaim középkorú férfiak és abszolút nem nyitnak felém, úgy viselkednek velem, mintha a saját kamasz lányuk lennék.


Egyrészt szakmailag se fejlődök, másrészt a fizum ugrál tízezer forintokkal (hol ennyi órában vagyok, hol annyi), harmadrészt a társaság se jó, nem érzem jól magam, negyedrészt hatalmas a bizonytalanság.


Ugyanakkor egy olyan rendszer üzemeltetését venném át, amit egyedül csinálnék, és megszívatok másokat, ha lelépek.

Másrészt nekem csak egy életem van, ahol lehetőségem van tenni a céljaimért míg ők találnak mást.


Szerintetek keressek másik állást?

Az a gond, hogy ha találok is hónapok alatt, kockázatos most ez az egész.



Szeretnék egy nyugodt munkát, ahol kódolhatok a sarokban, abban fejlődhetek egyelőre.

Amik itt vannak ezzel az egész rendszerrel, azok a feladatok nem is érdekelnek és nem is értek hozzá. Sőt, véleményem szerint káros is, hogy itt az IT-sok mindenesek és meg is látszik a rendszerek színvonalán.



2020. jún. 12. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fél évnyi tartalékod megélhetésre akkor azonnal mondj fel. Ha nincs, akkor egy évet még bírj ki. Időd lenne rá, tanulj nyelvet, képezd magad, hogy jobb esélyeid legyenek
2020. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudsz "ugrálni", ha van tartalékod (vagy szüleid, akik eltartanak) és nem kell minden alja melót elvállalni, hogy jusson kenyérre.

Fejlesztőként én is dolgoztam olyan helyen, ahol nem volt szakmai fejlődés. Onnan menekülni kell. Később nagyon érezni fogod az így kieső éveket, hátrányba kerülsz miatta a többi helyen.

2020. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eltartani a kutya se fog.

Semmire nem mondanék fel, de a próbaidő pl kockázatos lehet.

Vagy esetleg pozíciót ígérnek, felmondok, pozíciót visszamondják.


Ma pl egész nap rendszerüzemeltetés jellegű feladataim voltak, amiket persze nem tudok jól ellátni (persze ez nem is baj, itt ez a színvonal), egyszerű SQL-eket kellett írnom max. 3 soros select, de abból se sokat.

2020. jún. 12. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor egy olyan rendszer üzemeltetését venném át, amit egyedül csinálnék, és megszívatok másokat, ha lelépek."

Ez miért számít? Szerinted a cég nem mondana fel neked gond nélkül, ha feleslegessé válsz? Pont tojnak rá, hogy milyen helyzetbe kerülsz.

2020. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor a jelenlegi helyzetben is merjek állást keresni és ha találtam, felmondani?

Ne féljek ettől?

2020. jún. 14. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, egész nyugodtan. Semmit nem kockáztatsz vele.
2020. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!