Online adatrögzítői, gépelési munkához kell valamilyen bejelentés vagy vállalkozói engedély vagy bármi?
Munka mellett szeretnék valamit csinálni, hiszen a korona miatt felére csökkent a fizetésem , viszont nálunk nem díjazzák, ha mellékallásunk van , konkrétan kiakadna a főnököm, tehát olyan plusz bevételi forrás kellene, aminek nincs nyoma ".
Ezekhez a munkákhoz kell valami?
Be kell jelenteni a Nav felé?
Van ennek valami látszata?
Elnézést ha butaság amit kérdezek, de még soha nem csináltam ilyet..
Az év végi adóbevallásnál jelezni kell.
De a cég kérheti, hogy vállalkozásban csináld, ekkor kell a KATA.
Adószámos magánszemélyként csinálhatod.
Adószámot, alanyi áfa menteset, tudsz igényelni neten, a nav online nyomtatványkitöltőjével (t101 azt hiszem). De talán webes ügysegéden is már.
Ez addig jobb, mint a KATA, amíg az adód nem éri el a havi 25000 forintot, mert utána már jobb a KATA. (KATA adó mellékállásban 25000).
Adószámos magánszemélyként csak tényleges bevétel után adózol, így ha nem volt meló, akkor nem adózol, ha csak pár munkád volt és 30000-et szereztél, akkor annak a leadózásából több, mint 20000-ed marad.
Míg KATA-nál, ha nem volt meló akkoris fizetni kell a 25000-et, 30000-nél is, akkor pedig csak 5000-ed marad.
Kis ritka, olcsó, nem biztos távoli munkáknál KATA-val nagyon könnyű havi mínuszba kerülni.
Keress rá arra, hogy "adószámos magánszemély".
Sokkal jobban jársz vele, és hiába "rendszeres, bevételszerzési céllal" történő tevékenységet végeznél, amíg az év végén bejelentett adód 12-vel leosztva nem éri el a KATA adóját, a NAV pont leszarja, nem lesz belőle probléma.
.........
Én virtuális asszisztens vagyok. 3 évig csináltam adószámos magánszemélyként heti 1 munkát. Soha nem volt probléma. Utána váltottam csak KATA-ra, mert nevét szereztem és sok lett a munka.
#3/Kérdező:
Ez a szerződésedtől függ. A munkahely meg nem tilthatja, hogy másodállást vállalj (kivéve ha a másik munka egyező területen van (konkurencia), vagy a másik munka miatt nem tudod 100%-ban ellátni a főállásod), viszont általában bejelentési kötelezettség szokott lenni.
De ez tényleg a szerződéstől függ. Ha nincs erre vonatkozó rész, akkor szólni sem kell, ha van, akkor igen, jelezni kell a felettesednek.
De adószámos magánszemélyes munkával nem szokott baja lenni még a legrosszabb főnököknek sem.
Ezeket az oldalakat nézd meg:
Ez az oldal kifejezetten virtuális asszisztenseknek van.
Ez pedig Kiss-Márton Adrienn saját oldala.
Adri a magyarországi virtuális asszisztensek vezető egyénisége, amolyan tyúkanyó jellegű.
Ő hozta létre a vamagyarország oldalát, Ő hozta létre és moderálja a magyar VA Facebook csoportot. Illetve Facebook-on ha írsz neki, nagyon sok mindenben hajlandó segíteni.
Feladod a saját hirdetésed a szolgáltatásaidról. Lesz aki megkeres téged.
Emellett olvasod a VA kereső hirdetéseket. Ha valamelyik projektet elvállalnád, jelentkezel.
Ez nem alkalmazás, hanem egyéni vállalkozás. Figyelned kell a számlázásra, hogy NAV-kompatibilis legyen. Illetve bélyegzőt készíttetned, hiszen hivatalos kell legyen a számla (nem mindig jó e-számlával dolgozni, jól jön ha inkább kinyomtatod 2 példányban, lepecsételed, és az egyiket magadnak mappázod, a másikat elpostázod).
Itt a hirdetések egy-egy projektre szólnak.
Attól, hogy az Intimissimi már 5x választott téged a jelentkezők közül (és tegyük fel 110%-ban elégedettek a munkááddal), hogy írj termékleírást a weboldalukra, egyáltalán nem biztos, hogy 6. alkalommal ők keresnének fel, vagy téged választanának a jelentkezőkből.
Magyarországon még nem nagyon indult be a VA világ, ez inkább nemzetközi munka. De ahhoz közösségi adószám kell, bonyolult az ÁFA számlázás, duplán kell számlázni (általában ami a kifizetőnek megfelelő számla az országában, azt a NAV nem fogadja el, így kell egy számlaforma a megrendelőnek, és egy számlaforma magadnak(NAV-nak)), és még sok minden más, de cserébe nemzetközi szinten sokkal de sokkal több munkát lehet elvállalni.
Nekem mára már a napi 2 feladatos átlaggal (egy munka általában 2-3 óra maximum, egy munka ára pedig 15$-50$ között mozog (természetesen egy hosszabb projekt drágább)), a havi 60-65 munkából 55-60 a Távol-Keletről, vagy az USA-ból ered.
Köszönöm szépen utolsó, mindent el fogok olvasni, utánanézek ennek a virtuális asszisztens dolognak is. Hát úgy tudom, hogy nem nézi jó szemmel , viszont egy kolleganőmre valószínű azért akadt ki, mert úgy érezhette, hogy konkurencia ,ahogy írod..mármint most , hogy írtad, valószínűleg ez volt a baja.
Viszont tudom, hogy én munka mellett jártam anno suliba és amikor egyszer mondtam hogy nekem nem jó délután a helyettesítés akkor kiakadt, hogy a munka az első és ezért mindenképp olyan mellékállást szeretnék , ami rugalmas és ilyen szempontból titokban marad.
#7/Kérdező:
A VA munka teljes mértékben rugalmas.
Megvan a projekt és annak határideje. Ennyi.
A VA kereső hirdetések általában így néznek ki:
-Név/Cégnév
-Elérhetőség
-Mi a pontos feladat (ebben különbözik a hagyományos álláshirdetésektől. Mivel projektekről van szó, tisztán, egyértelműen van leírva a feladat)
-Mennyi a max keret részükről vagy árajánlatot kérnek
-Mikorra kell kész legyen a projekt (pontos dátum), bár ez nem mindig van megadva, mert van, hogy nem számít pontosan mikorra, csak "valamikor az elkövetkezendő pár napban/héten" legyen meg.
Arra jelentkezel, és azt vállalsz el, amit akarsz, illetve amihez van hozzáértésed. Arra természetesen figyelni kell, hogy szakvégzettség nélkül van amit nem végezhetsz el, hiába számlázod másként.
Én mindent "Egyéb összetett adminisztrációs tevékenység" címszó alatt számlázok, akármiről is van szó. Viszont egy esetleges ellenőrzésnél, ha a NAV megtudakolja, a cégtől, hogy pontosan mit is csináltam ez alatt, akkor baj lehetne belőle, ha nem végezhetném.
Például: Fordítás. Végzettség nélkül nem lehet. Én már szereztem róla papírt, de mikor még nem volt meg hozzá a papírom, volt egy ilyen munkám. Kaptam ellenőrzést. Hiába anyanyelvi az angolom (Magyarországon természetesen csak C1-re ismerik el), kaptam a büntetést, mert egyetlen egy műszaki termékleírást átfordítottam magyarról angolra.
Tehát arra azért figyelni kell, hogy amit alkalmazottként sem csinálhatnál végzettség nélkül, azt ebben a formában sem szabad.
...
Az, hogy titokban lehet-e tartani, az ismételten, nem a mellékállástól függ. A VA munka hiába rugalmas (szó szerint, a határidőig akkor foglalkozol a projekttel amikor akarsz), nem konkurens. Ha a főállású munkahelyeddel való szerződésben bejelentési kötelezettséged van másod-/mellékállásról, akkor kénytelen vagy elmondani.
Jobb is ha elmondod! Mert ha véletlenül egy megbízód ismer valakit a főállású munkahelyedről, akár a főnöködet, és véletlenül szóba jön, megemlítenek, akkor akár még szerződésszegés is lehet a részedről.
Tehát ha benne van a munkaszerződésedben, akkor meg se próbáld eltitkolni, mert ha a főnök mástól tudja meg, nagyot lehet koppanni.
"Aki regényt ír, az is a számítógépen bepötyögi x ujjal" vagy bediktálja ;)
a VA amúgy tényleg járható út, de az nem adatrögzítés és nem gépelés
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!