Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanelkuli alatt napi...

Munkanelkuli alatt napi bejelentes?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne,hogy macius 30-an megszünt a munkaviszonyom,igényeltem az álláskeresési járadékot, jelenleg nincs bejelentett munkahelyem viszont az elozo munkahelyem napi bejelentessel 1-2napot alkalmaz. Gond lehet-e ,ha ezalatt allaskeresoin vagyok? Illetve juniustol megyek rendes bejelntessel dolgozni, egy osszegben igenyelheto a jaradek? Ennek mi a menete? Koszonom,aki tud valaszolni

2020. máj. 2. 09:23
1 2
 1/12 MancsWolf ***** válasza:
87%
Alkalmi munka (napi bejelentés) következmény nélkül végezhető havi 15 napon.
2020. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MancsWolf ***** válasza:
61%
Így van. Míg nem írod alá kifizetési bizonylatot addig a munka kifizetetlennek számít. Ahogy fentebb írják kérj segítséget a munkaügyin.
2020. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Álláskeresési alatt dolgozhatott napi bejelentéssel, mivel az nem számít munkaviszonynak.

Ja júniustól újra dolgozol, kérheted a fennmaradó álláskeresési 80%-ának egyösszegű kifizetését. Ehhez meg kell várni azt az időpontot, amikor eredetileg lejárt volna (ha 90 napig kapod, akkor kb július eleje), és ekkor ki kell töltened egy papírt a munkáltatóval, hogy határozatlan idejű, legalább 4 órás munkaviszonyod van. Nekem ezután kb egy héttel utaltak is. De ha kéred ezt a pénzt, akkor újra össze kell gyűjtened 360 nap munkaviszonyt, hogy legközelebb álláskeresésit kapj, míg ha nem kéred, és 1 hónappal később megint munkanélküli leszel, akkor jogosult vagy a bent maradt kb egy hónapra.

Illetve még fontos, ha ugyanoda mész vissza dolgozni, akkor mindezt felejtsd el, ebben az esetben nem kérheted a fennmaradó pénzt.

2020. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MancsWolf ***** válasza:
Így van ahogy #3 írja. Illetve még azzal egeszíteném ki hogy a fennmaradó 80%-a csak akkor jár vissza ha nem az álláskeresési járadék előtti munkahelyére mész vissza, illetve nem azon a településen van a munkahely ahol a tartózkodási vagy az állandó lakcím és van. Én az elsőbe futottam bele ugyanoda mentem vissza ami után állaskeresőire mentem, elutasító határozatba szépen leírtak. Ezt a munkanélküli ellátásról szóló 1991. évi IV. törvény (Flt.) 27.§(8)-(10) bekezdés tartalmazza.
2020. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Etterembe dolgoztam a virus miatt lettem munkanelkuli,most napival 1-2napot jovok egy heten. Bolcsodebe fogok menni dolgozni,igy akkor megtudom igenyelni egyben :) meg nem kaptam, ebben a honapban kapom az elsot majd
2020. máj. 2. 13:49
 6/12 MancsWolf ***** válasza:
De ugye a bölcsi nem ugyanazon a településen van ahol lakcímkártya szerint laksz? Mert akkor sajnos ugyanúgy nem tudod visszaigényelni ( cserébe legközelebb is meg tudod igényelni másfél hónapra mert marad a keretből).
2020. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, előkerestem a határozatot, ezt írja a kifizetésről:


"A kifizetés további feltétele, hogy a járadék megszüntetéséről a kifizetés meghatározott napjáig folyamatosan munkaviszonyban álljon. A munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja. A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül lehet benyújtani , és a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kifizetni.

Abban az esetben, ha a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartózkodási helyén létesít a fenti feltételeknek megfelelő munkaviszonyt, a még hátralévő időtartamra járó juttatás 80%-át egy összegben a kereső tevékenységre vonatkozó bejelentési kötelezettség teljesítését követő legközelebbi számfejtés alkalmával ki kell fizetni."


Vagyis a lakóhely annyit befolyásol, hogy mennyire gyorsan fizetik ki a 80%-ot. Alapvetően 2 hónap, de ha nem a lakhelyeden van az új munka, akkor a következő számfejtésnél (nálam kb egy hét volt).

2020. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bejelentettem egy bekes megyei varosban van,alberletben veresegyhazon elek,ide nem vagyok bejelentve,a munka helye pedig budapest :) ez igy oke lesz?
2020. máj. 3. 01:09
 9/12 A kérdező kommentje:
es a bejelentett lakcimem szerinti munkauggyel inteztem az allaskeresoit
2020. máj. 3. 01:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó így, ahogy a határozat írja, teljesen mindegy, hol élsz/dolgozol.
2020. máj. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!