Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanelkuli alatt napi...

Munkanelkuli alatt napi bejelentes?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne,hogy macius 30-an megszünt a munkaviszonyom,igényeltem az álláskeresési járadékot, jelenleg nincs bejelentett munkahelyem viszont az elozo munkahelyem napi bejelentessel 1-2napot alkalmaz. Gond lehet-e ,ha ezalatt allaskeresoin vagyok? Illetve juniustol megyek rendes bejelntessel dolgozni, egy osszegben igenyelheto a jaradek? Ennek mi a menete? Koszonom,aki tud valaszolni

2020. máj. 2. 09:23
1 2
 11/12 MancsWolf ***** válasza:

Utolsó nem.

Az csak egy feltétel hogy HA NEM a lakóhelyek szerinti településen létesítesz akkor ki kell utalni megfelelő kérelem után 2 hónapon belül. Nekem külön fel is hívták a figyelmem erre munkaügyi központban, ha helyben helyezkednek el be se adjam az igényt. Ha lakcímed szerinti településen dolgozol nem jár vissza. De világosan leírták az elutasító levélben is.

2020. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Megkerestem a törvénynek azokat a bekezdéseit, amit írtál. Szinte szó szerint az van benne, amit a határozatról bemásoltam, nincs szó arról, hogy ha azon a településen dolgozol, ahol élsz, akkor nem jár a pénz. Érdekes is lenne, a budapestiek jó része így kapásból kiesne.

De ha megmutatom ezt a részt a törvényben, nyitott vagyok minden új infóra.

2020. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!