Államigazgatási végzettségel lehet a versenyszférában munkát vállalni?
Teljesen megértelek. Én is 2018-ban végzett közigszervező vagyok, és ugyanúgy a közigben dolgoztam, amíg fel nem mondtam ugyanezen indokok miatt.
(Kizárt dolog, hogy tovább dolgozzak abban a közegben, amit nagyon utáltam, míg az én barátaim is versenyképesebb diplomákkal, jobb körülmények között, több pénzért építgetik a karrierjüket különféle multiknál.)
Ez a végzettség a versenyszférában max a betanított irodai munkakörökhöz jó, ahová akármilyen diplomát kérnek, viszont ezek a munkakörök még mindig messze állnak az olyan pozícióktól, ahova szakirányú diplomát várnak el, ugyanis akkor van lehetőség komolyabb fizetésre és karrierre.
Viszont hogy eleve bejuss akárcsak egy betanított munkakörre is a multikhoz, létezik egy olyan jelenség, hogy sajnos a diploma elnevezése kelt bennük egy kis ellenszenvet, mivel benne van a közigazgatás szó, amit automatikusan összekapcsolnak azzal, hogy kb semmihez sem értünk, mivel nem tanultunk releváns dolgokat, aminek hasznát tudnánk venni a versenyszférában (pluszban még a közigben töltött éveket sem veszik figyelembe, mert nem tudnak vele mit kezdeni, az számukra nem munkatapasztalat). Szóval ez is nehezítheti az elhelyezkedést, persze munkáltató válogatja, hogy hogy viszonyul hozzá.
Viszont még így sem lehetetlen. Próbálkozni kell, nem szabad feladni. :)
#2-es vagyok.
De lehet, nincs minden veszve.
Én most fogok végezni az első évemmel gazdasági MSc-n, most van a szakirány-választás, meg a vizsgaidőszak is. :D
Most felvázolom a sztorim:
Amikor átvettem a közigszerv diplomám 2018-ban, éreztem, hogy ebből gáz lesz, és itt nem szabad megállni.
Volt időm gondolkodni, tudtam hogy kell valami normális diploma, amivel tudok karriert építeni majd multiknál.
Két lehetőség volt: 1. Újabb BSc gazdasági, műszaki, vagy info szakon, 2. keresni egy MSc-t, ahová megfelel a diplomám. (Sajnos az újabb alapszak megint 3,5 évet venne igénybe minimum, a mester meg 2 évet ha minden jól megy, úgyhogy inkább az utóbbi felé hajlottam.)
Itt ugye az egyértelmű MA humán mesterképzések, ahová teljes kreditértékbe beszámítják a közigszerv diplomát, mint a jogi, társadalomtudományi, vagy államtudományi képzések ugyanúgy haszontalanok lennének ha a multik felé szeretne elmenni az ember.
Viszont az MA helyett itt vannak az MSc reál mesterképzések, ahol a közigszerv beilleszthető közgázra. (Ugye a műszaki meg info mesterszakok, amikben még van karrier kilőve, mert ott a minimum bekerülési kredit sem lenne meg.)
Kezdtem nézegetni a teljesített tárgyaimat és kreditjeimet, hogy mit lehetne kihozni belőle, és hála annak, hogy generalista képzés a közigszerv, volt elég sok gazdasági tárgyunk, amiket be lehetett számíttatni előzetes kreditelismerési eljárás során.
(A 60 kreditből minimum 30 kredit kell hogy meglegyen és amit elfogadnak és akkor szóba állnak veled, vagyis belehet kerülni a képzésre, de a maradék 30-at pótolni kell a képzés első 2 féléve alatt.)
Találkoztam egyébként több közigszervezővel, a saját szakom mellett a többi közgáz mesterszakon is, mert első évben még rengeteg közös tárgyunk van.
Szóval én ebben a diplomában nagyon bízom, mert majd tudok jelentkezni szakirányú pozíciókra, ahová közgáz diplomát várnak el, nagyobb fizetésért és jobb karrierlehetőségért, mint egy egyszerű betanított irodai pozíciónál.
Igazából ez lehet számodra is a járható út, ha úgy érzed, hogy nem szeretnél megrekedni a jelenlegi szinteden, és még érzed magadban a motivációt, hogy tanulj egy kicsit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!