Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres haviba egy...

Mennyit keres haviba egy masszőr és egy pszichiáter?

Figyelt kérdés
Angliában,Magyarországon és Franciaországban?

2020. ápr. 30. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Pszichiáter jóval többet. Már csak azért is, mert orvosi diploma kell hozzá, másrészt magasabb óradíja van, mint egy masszőrnek. Ez kb mindenütt így lehet.
2020. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kár hogy pontos információkat nem kaptam,de kapsz egy fél pacsit. :D
2020. ápr. 30. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Gondoltad, hogy valaki kicsap egy táblázatot a pontos adatokkal? Mert akkor jó sokáig ülsz a lovad mellett.
2020. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát azt gondoltam igen képzeld el.
2020. ápr. 30. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Mert gyökér vagy :D
2020. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet meghatározni. Most akihez én járok masszőr full tele a naptárja (békeidőkről van szó), 4300 a 30 perc 5000 az órás kezelés és heti 5-6 napot dolgozik, KATAs adózóként. Nincs rossz bevétele, viszont a kiadásairól fogalmam sincs, jó fizeti a havi 50et adóra, meg évi szintén 50et iparűzésre, de nem tudom hogy a szalon saját vagy bérlemény, illetve ott a rezsi, meg az anyagköltség is. Az se mindegy, hogy vidék vagy Budapest. Neki szerintem olyan 400 körül maradhat a zsebében, de amúgy passz, ráadásul rengeteget dolgozik, ami fizikailag megterhelő,mert az este 6ra érkező vendéget is ugyanolyan erővel kell masszírozni, mint aki reggel 8ra ment.


Pszichiáter meg orvosi végzettség, sokan dolgoznak kórházban, plusz van magánrendelésük is. Ráadásul ők gyógyszert is írhatnak, szóval az orvoslátogatók kedvelt célpontjai és az onnan származó jutalék is csinos összegeket hozhat pluszba.

Viszont masszőr lehetsz egy szakirányú OKJ képzés után, pszichiáterek meg 6 év orvosi képzés, plusz 5 év szakorvosi képzésben vesznek részt. Egy sima 20 perces receptírásért elkérnek magába 10 ezret, egy terápiában 10-20 ezer/alkalom, és ugye nem 1-2 ember megy naponta.

Elég nehéz ezeket összehasonlítani, mert mind a belefektetett tanulás, mind az elvégzett munka más.

2020. máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!