Egy gépészmérnöki végzettséggel rendelkező srác milyen munkát kaphat?
Magamra gondolok. 11.-es gépész vagyok, csak még azt nem tudom ,hogy mi is ez a gépészet. Mivel mindenki mást mond, remélem itt egyértelműbb választ kapok.
Gépész csak kétkezi munkát végezhet? Mert az telejsséggel kizárt. ÉN mérnöknek tanulok, aki tervez és alkot, de nem ő építi meg.
Szóval milyen állás után nézhetek ami viszonylag jól fizet, és nem egy esztergályos műhely.
most mire vagy kíváncsi?
középfokú gépész végzettségre vagy gépészmérnöki végzettségre:
mert, ha 11-es vagy, akkor te nem gépészmérnöknek tanulsz, azt ugyanis egyetemen tanítják
11.-es vagyok szakközépben. gépész osztályba járok. De mondom.. Fogalmam sincs erről az egészről. MIndenki mást mod, valaki azt mondja, hogy ők a gépészmérnökök (mi) mások azt, hogy nem, mert ők csak gépészek, nem mérnökök, aztán valaki azt mondja, hogy "ezt nagony kell tudni, mert munkátok során cnc-vel és esztergával fogtok dolgozni" itt sokalltam be. Aztán valaki meg mondja, hogy hát mi csak a tervezőasztalnál fogunk ülni az irodában és rajzolni. ezért van a szakrajz óra.
Ezért vagoyk teljesen összezavarodva!!!
Volt már olyan főiskolát végzett kiscsaj is, aki azt hitte, hogy neki ezután jár a doktori cím...
Persze ha a szakmáról halvány fingja sincs valakinek, én eddig mindig azt mondtam, hogy építőipari segédmunkát, vagy a McDonaldsban/Burger Kingben megbecsült munkát kaphat akkor is.
Ugyanakkor mióta van ez a vírus, már a fenti receptem se működik :(
Van baj....
Megnyugtatlak: szakközépben nem képeznek mérnököket.
Egyébként én addig nem adnék tervezői jogosultságot gépészmérnököknek, amíg nem dolgoztak legalább 2-3 évet alkatrészgyártásban, mert sokszor ráírogatják a random baromságaikat a rajzra, de arról már fogalmuk sincs, hogy a p1cs@ba lesz az a gyakorlatban legyártva.
#6, kreativitás!!
Utat az új gondolatnak, ami mondani akar valamit!
...én a helyedben mwgetetném a 3D nyomtatóval, azt' ami kijött, azt visszaküldeném felsőbb szintre, hogy "ti akartátok" :)
Kedves kérdező, szakirányban ugyan, de létezik épületgépész, nem kitalált dolog, fűtés, hűtés, lég-klímatechnika, gázellátás, megújuló energiás tervezésekkel, sales, kivitelezéssel foglalkozik. :D
A CNC-esztergát is tanulnak, sőt marást is, de még hegesztést meg kovácsolást is... csak ezeket nem a mérnök fogja csinálni, Ő (általában) számítógép előtt fog számolni, rajzolni, 2D/3D-ben tervezni. Mindezeket egyetemen (főiskolán szerintem már nincs is gépészmérnöki szak) lehet tanulni érettségi után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!