Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségi miért csak betanítot...

Érettségi miért csak betanított gyári munkára jó?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy egy gimis érettségire már angolul és németül beszél középfokon, emelt szinten ismeri a matematikát és még egy rakás tudásanyagot sajátít el magas szinten. Elsőre fel is veszik mondjuk a BME-re.


És itt van egy óriási ellentmondás: a BME alkalmasnak találja arra hogy elkezdje a gépészmérnöki tanulmányaimat ezzel a tudásszinttel, de ha az érettségijével beballag egy munkaközvetítőhöz, akkor ezzel csak gyári droid munkákat fognak neki adni!


Egy gyári betanított munkához írni-olvasni tudásnál több nem hiszem hogy kell. Az pedig általános iskola első, második osztály.


Mi az oka hogy a gyárak mégis érettségizettekhez ragaszkodnak?



2020. márc. 11. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nagyon kevés olyan munka van, amihez az érettségi ad elég tudást, de bármiféle külön szakmai tudás nem kell hozzá. Egyszerűbb ügyintézés, ügyfélszolgálat, callcenter, aztán kb ennyi.
2020. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1


Viszont ezzel lebutítják az érettségivel rendelkező embereket. Gyárakba elég volnának a félfogyatékos írni olvasni még éppen tudó alkoholisták.

2020. márc. 11. 11:16
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Apropó munkaközvetítő.


Munkaközvetítőt olyan gyárak alkalmaznak, ahova sok ember kell és magas a fluktuáció.


Ha szellemi munkára keresnek embert sima érettségivel, feladják pár helyre, egyből 100 jelentkező, köztük csomó büfédiplomás.


Egyébként dolgoztam termelésben "gyári munkásként" olyan helyen ahol a gépeket amiket kezelni kellett, totál indokolták az érettségit. ott nem igazán állta volna meg a helyét a "félfogyatékos írni olvasni még éppen tudó alkoholisták", mert mindent tűpontosan kellett beállítani, adagolni, nem csak nyomkodni a zöld gombot, különben termeléskiesés, gépelbszódás stb...


Én spec most simán érettségivel dolgozok irodában.

2020. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen valóban sokat ért egy érettségi. Az érettségizett emberek műveltek voltak, széleskörű ismeretekkel és jó képességekkel.


Ma viszont boldog-boldogtalan leérettségizik, miközben totálisan analfabéta. Igen, ma már sajnos az érettségi nem sokat ér, vagy inkább úgy mondom, hogy önmagában nem garancia semmire.

(Mivel egyébként természetesen most is vannak nagyon okos fiatalok.)

2020. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"emelt szinten ismeri a matematikát és még egy rakás tudásanyagot sajátít el magas szinten. Elsőre fel is veszik mondjuk a BME-re."

Majd a Muszaki Egyetemen fel-egy ev mulva rajon, hogy alap szinten sem ismerte elotte az adott teruleteket. 😊 Miutan elvegzi, realizalodik benne hogy talan alap, esetleg kozephalado szinten ismeri a matematikat, vagy a termeszettudomanyos targyakat.

2020. márc. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent az erettsegi anyaga onmagaban keves barmi fele tevekenyseghez. Kb. ugyan az mint a diploma, csak egy-ket szinttel lentebb. Adott tevekenyseghez szakmai ismeretek kellenek. Az adott szakmahoz tartozo szakkepzes ezeket az ismereteket hivatott segiteni elsajatitani a munkavegzes soran. Az emelt szintu erettsegik pedig az egyetemi tananyag elsajatitasahoz szukseges logika, es tanulas kepessegenek fejlesztesere "valok". Mivel nem kozvetlen szakmai tananyag, onmagaban keves. Hiaba ismeri valaki 18 evesen a komplex szamokat meg a vektorgeometriat, nem fogja tudni felrajzolni a harom fazisu transzformator rovidzarasi meresenek vektorabrajat villamosipari alapismeretek nelkul.
2020. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Diploma sem ér már semmit. Ami ér az nem az elméleti tudás hanem a gyakorlati. Ha valamiben jó vagy és eltudod adni a munkádat a munkáltatónak akkor pénzt kapsz ügye viszont ha ismered Mátyás király tortenetet tortenelmbol amibol erettsegiztunk akkor azert nem jar penz hiszen nem tudsz semmilyen gyakorlati tevekenyseget ami penzt termelne hozn. Egyetem sem kulonb ott is nagyon minimalis a gyakorlati kepzes.
2020. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Kimehetsz vele a piacra is paprikát paradicsomot árulni, hidd el többet keres egy zöldséges mint egy diplomás!
2020. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod hogy mérnöki képzéseken a nagyrészük kihullik, nálunk kb 30% végzet. Szerinted egy cég mért invesztálna egy munkavállalóba egy csomó pénzt ha kicsi az esélye hogy megtérül?


A jelenlegi éretségi szinvonla pedig nulla. Teljesen fölösleges és értelmetlen. Csak elvettek pár évet fölöslegesen az életemből.

2020. dec. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!