Mi a véleményetek a LYONESS -ről?
Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének. Marhaság, vagy van benne valami? (Most indul az USA-ban érdemes belefektetni?)
A sciennet bukása jelent valamit?
Nem rábeszélős "szuper aktivista" (kizárva) lennék, csak max. a vásárlásaimat rendezném ide....
Ha ésszel csinálod, elolvasod a szerződést, mielőtt aláírod, nem kapkodsz, és nem hagyod, hogy befolyásolják a vásárlásaid, akkor nyugodtan vágj bele, hiszen nem vesztesz semmit.
Ám ha tudod, hogy könnyebben befolyásolható vagy, akkor inkább kerüld el.
Nem írok sem igent, sem nemet. Megpróbálom bemutani, mi az előnye, és miért vagyok mégis szkeptikus vele kapcsolatban. Feltételezem, hogy az MLM üzleti modellt ismered.
Az MLM üzletek egyik speciális csoportja a VÁSÁRLÓI KLUBOK. A Lyoness ezek legismertebbike. A lényege, hogy nincsenek saját termékeik, bizonyos kereskedelmi egységekkel vannak partneri kapcsolatban (a Lyoness esetén tipikusan nagy cégekkel, míg pl. a Sciennet zömében kiskereskedőkkel volt). Ezek az egységek a Lyoness-kártyádra adnak a normál áraikból kisebb, az egyszerűség kedvéért mondjuk, hogy 10%-os kedvezményt a normál áraikból. A vásárlásnál a normál árat fizeted, a kedvezményt egy központi számlára utalják át. Ez az összeg lesz az, amit a Lyoness a partnerei között a saját kompenzációs terve szerint szétoszt, illetve kisrészben magának eltesz. 1%-ot kap a Lyoness, 1%-ot a vásárló, 0.5-0,5%-ot a vásárló szponzora és az ő szponzora, a többi 7% meg bekerül egy rendszerbe, amit ők bináris fának hívnak, és az ott szerzett pozíciók után osztják vissza. Egy embernek ott több pozíciója is lehet, amit akkor kap meg, ha ezekből a 7%-okból összejön egy bizonyos összeg (pl. 15000 Ft) Ők ezt, mint a rendszer előnyös tulajdonsága tartják nyilván, mert pénzt kereshetsz olyanok forgalmából is, akik előtted csatlakoztak a rendszerhez, de csak a tiéd után váltották ki a pozíciójukat a fában.
Ami számomra disszonáns az egészben, hogy míg egy normál MLM-ben a partnerek fő jövedelemforrása, hogy bizonyos időközönként (tipikusan havonta) a létrejött forgalom valamekkora %-át visszaosztja a cég, itt akkor osztja vissza, amikor elér a pozíciód a fában egy bizonyos szintet. Most miután tudjuk, hogy MLM rendszer nincs halott ágak nélkül, itt vannak pozíciók, amelyek után kifizetendő pénz sosem vagy teljesen bizonytalan időben kerül kifizetésre. Kb. a fele hal el stabilizált struktúrát feltételezve. Lényegében kaptak a cég tulajdonosai egy határozatlan lejáratú kamatmentes kölcsönt, aminek óriási gazdasági értéke van. Nem tudom, mert nincs információm róla, hogy a cég mit csinál ezzel a sok pénzzel. Ha valamilyen ellenőrizhető módon az üzlettársak javára forgatja meg, akkor részemről rendben van, de nekem ez nem tiszta.
A másik aggályom az előrefoglalózás. Itt ugyanis már nem a ténylegesen létrejött kereskedelmi forgalomból, hanem a majd létrejövő forgalomból fizetnek ki pénzeket. Ez viszont nem tiszta, hiszen mi a garancia, hogy ez a forgalom valaha létrejön, és hogy mi lesz akkor az értéke mai áron számolva. Lehet, hogy meg lehet oldani ezt korrekt módon, de nekem nem tiszta.
Ez a két dolog az, ami pilótajátékra emlékeztet engem, de nem állítom, hogy a Lyoness az lenne, hiszen a kereskedelmi forgalomból létrejött kedvezmény valódi gazdasági értékkel bír, és jogosan osztják szét azok között, akik megdolgoztak érte.
Remélem, tudtam segíteni. Én a helyedben nem vásárlói klubbal, hanem valódi MLM-mel foglalkoznék. A "most indul" hamis varázsige helyett jobban érdekelne egy olyan rendszer, ami sok éve működik, és ahol kidolgozott stratégia van arra az időre, amikor már nem lehet a "most indul"-ból építkezni. Ilyen megoldások vannak, de a te döntésed.
Nekem ugyanaz a véleményem, mint a Gazdasági Verseny Hivatalnak:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!