Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori az, hogy...

Mennyire gyakori az, hogy valaki elhelyezkedik a szakmájában, majd pár hónap múlva válság miatt kirúgják és soha többé nem tud?

Figyelt kérdés
2020. márc. 1. 09:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Soha semmit sem hoztál létre munkahelyen kívül? Semmi hobbiprojekt?


Egyébként pedig nagyon sok cég nem azt nézi, mit tudsz most, hanem azt, hogy mire lehetsz képes 1-2-5 éven belül.

2020. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Amíg munkanélküliként voltam otthon, addig de, az OKJ záródolgozatomat csináltam meg eléggé turbóra és fejlesztgettem tovább.


Most munka és egyetem mellett nincs rá se kapacitásom, ha lenne, akkor meg akaratom nem, hogy még többet foglalkozzak a kódolással. Jóból is megárt a sok.


Nyilván ha tényleg munkanélküli leszek ismét, akkor ismét hobbiprojektezek majd, van is ötletem a továbbfejlesztésre.



Amúgy is várható volt az újabb világválság (állítólag Európában már recesszió van), de most ez is:

[link]

2020. márc. 1. 11:08
 13/22 anonim ***** válasza:

Hát akkor vannak/lesznek referenciáid, szerintem semmi okod az idegeskedésre.


Meg amúgy írhatsz olyat is, amit direktben el lehet adni. :)

2020. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mobilalkalmazás lokálisan tárolt adatokkal és ehhez szeretnék webalkalmazást és server-en tárolt adatokat. Így már használható is lenne akár, egyébként is sokaknak tetszik az ötlet - ami eredetileg nem az enyém, bár a megvalósítás módja már az enyém.

Pénzért eladni - az így gerinctelen is lenne plusz ahhoz igen kevés vagyok!


A 2008-as válság is durva volt, nem hinném, hogy 4-5 hónap tapasztalat plusz egy gyenge referenciamunka elegendő lenne.

2020. márc. 1. 12:06
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Pénzért eladni - az így gerinctelen is lenne plusz ahhoz igen kevés vagyok!"


Gerinctelen?! Azé az ötlet, aki megvalósítja!

Ha mondjuk a szaúdiak elkezdik építeni a napelem-farmokat a sivatagban, amit én találtam ki (saját magam szerint) a kétezres években, akkor gerinctelenekké válnak? Ugyan már.


Sokkal jobban jársz, ha a saját fejlesztésedet adod el, nem az idődet. Nem rábeszélni akarlak, csak mérlegeld ezt a lehetőséget.


Ha már itt tartunk, akkor inkább az a gerinctelen, hogy a te munkádon sokkal többet keres a munkáltató cég, mint te magad. :) (De az sem gerinctelen, hiszen megállapodtatok benne.)

2020. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nade tényleg érdekelne, hogy hány évig "veszélyzetetett" valakinek a szakmában maradása.. :(
2020. márc. 1. 15:55
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha te ennyire tudod, hogy válság lesz, kezdj el nagyban shortolni és hülyére keresheted magad.
2020. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, erre nem lehet válaszolni. Szerintem ahelyett, hogy a félelmeidre koncentrálsz, igyekezz minél többet fejlődni, és annál nagyobb esélyed lesz bármire, ha egyszer tényleg beüt a válság.
2020. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyébként férjem idevágó esete: 2008 végén befejezte a sulit, programozónak tanult ő is. Akkor ütött ugye nagyot anno a tőzsde, és már feléjük (Skandinávia) is beütött a válság. Call centerbe ment, majd kínkeservesen tech supportba, fél Európát végigtúrázta jobb-rosszabb tech support állásokkal.

2012 felé hogy stabilizálódott a helyzet megállapodott ő is egy helyen, kicsit speciálisabb munkát végzett, de a végzettségétől messze. Megismerkedtünk, leköltözött, talált munkát de még mindig nem a programozásban, bár az ismereteit tudta használni mini-projektekben ami a saját munkáját könnyebbé tette. Biztatásomra végül 2017-ben kezdett el itt keresni programozói melót és éb 3-4 hó után sikeresen elhelyezkedett, végre, a szakmájában. Azóta is nagyon szereti, megbecsülik, anno nagyon jól be tudott integrálódni.


Szóval sosem késő.

Ugyanakkor a mostani évre ne vessünk még keresztet. Rengeteg programozó hiányzik, könnyen lehet hogy csak kiegyenlítődik a piac és nem lesznek tömeges elbocsátások. Az elmúlt 5-6 évben felhalmozott tőke, megtakarítások a lakosság nagyját és sok céget átlendítenek majd az idényjellegű korona-parán szerintem. Kereslet most is van, a kínálat állt le sok helyen a karanténok miatt.

2020. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

A lakosság által felhalmozott tartalékok?

Jó annak, akinek van. 😁

2020. márc. 3. 06:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!