Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes a munkahelyemen...

Érdemes a munkahelyemen előállni a vezetőség felé azzal, hogy elvállalnám hogy a cég weblajára illesztve készitek egy appot is, azt karbantartom (a weblappal egyutt) ugy hogy nincs informatikai végzettségem?

Figyelt kérdés
csak egy régebben magánszorgalombol megtanult mára nagymértékben elavult programozoi tudásom van? Weblaphoz is van fogalmam, de csak gportál weblap létrehozásávlal ami szintén nulla. Természetesen nem ugy gondolom az egészet, hogy kitalálom elvállalom azt amihez nem értek, hanem hogy ehhez szeretnék egy képzést képzési támogatást stb. kapni, amit a cég fizetne s utána vállanám el. A kérdés az, hogy ez igy jo ötlet e vagy ostobaság? Sok munkahelyen értékelik, ha tanulni akar az aki nem elég képzett de vajon itt is? Jelenleg sima ugyintéző vagyok, csak érettségi volt a feltétel.
2020. febr. 27. 14:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Közelítsük meg egy másik oldalról. Szerinted ezekkel a dolgokkal, modernebb weboldal, telefon applikáció, több forgalma, ügyfele lenne a cégnek? Hogy hoznák ezek vissza a beléd fektetett pénzt?


Mert nekem ez eddig úgy tűnik, hogy ki akarsz olyan dolgokat találni a cégnek, amikre amúgy semmi szűkségük nincs, azzal a célzattal hogy ezért az ő pénzükön kitaníttassanak.

2020. febr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Statisztikai jellegu munka folyik pl. orvosi események kapcsán. De hétköznapi dolog, hasonlit az orvosmeteorologiára, de nem csak arra korlátozodik. Meg kétirányi, pl. foglalkozunk bizonyos események figyelésével, ami hat az emberi viselkedésre, telehold, napkitörés, de az időjárás is. utobbinak nem az előrejelzésével, hanem az időjárás emberekre gyakorolt hatásaival. Ugyanakkor forditva is megy a balesetek - vagy bármi más - gyakoriságának mérése. A közvélemény nem nagyon követ minket, ugyanakkor kiadunk néha közleményt, hogy bizonyos napokon gyakoribb balesetek voltak, mint máskor. Az okot nem mi vizsgáljuk, csak ha valamiről hivatalosan vélnek összefuggést vagy előrejelzést, akkor arrol tájékoztatunk. Pl. holdtölte lesz. Olyan eseményekről is adunk ki tájékoztatást ami nem befolyásolja az embert, de szép, vagy érdekes, napfogyatkozás, kirivoan magas vagy alacsony vizszint a dunán, stb. De én azt hinném sokan beregisztrálnának s pl. kifejezetten hasznos lenne ha android értesitést kapna délben hogy a mai nap folyamán szokatlanul sok baleset volt, kérem közlekedjen figyelmesebben. Aztán x nap mulva meg értesitést kapna, hogy megjelent egy cikk miszerint valaki szerint valami miatt volt aznap több baleset. Egyfajta nyitás lenne ez a közvélemény felé egy olyan témárol ami mindenkit érint de kevesen követik. De tulajdonképpen csak az események dokumentálása folyik, és én ráadásul benne se vagyok, csak ugyintéző vagyok. A tartalmat magát se én irnám a weblapra én csak arrol gondoskodnék, hogy létezzen. Ugyanakkor hasznos ha minnél több ember tud rolunk, nem csak egy szuk szakmai kör.
2020. febr. 27. 16:34
 13/24 A kérdező kommentje:
11: állami cég, nincs forgalom. de irtam, hogy a fizetésemelést kérném igy, igaz utána számithatok több fizetésre a plusz képzettség miatt. de akkor se a cégtől, hanem az államtol.
2020. febr. 27. 16:36
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
Ha állami cég, akkor meg egyenesen kizárt hogy ilyenbe bele mennének.
2020. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
állami cég is kuld képzésre munkatársakat.
2020. febr. 27. 18:21
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
De nem olyanra, amilyennek a cég szempontjából gyakorlatilag semmi haszna nincs.
2020. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne haszna akkor a weblap el se készult volna. Ráadásul a nagyközönség felé nyitás hosszutávon igencsak megtérul.
2020. febr. 27. 18:48
 18/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem próbáld meg, mert nagyon meg szeretnéd próbálni. Ne hagyd, hogy lebeszéljenek. Ha többen azt írnánk, hogy inkább ne, akkor lehet, meg sem próbálnád, de az maradna benned egy fél év múlva, hogy miért nem kérdeztem meg? Ha nem leszel emiatt hátrányban, mert állami cégnél gondolkodni mersz, ezt Te tudod, akkor hajrá. Aztán majd mondanak vmit.
2020. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként tényleg az a legtisztább ha megpróbálod. Aztán majd kiderül.
2020. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a vezetőséghez nem lehet bemenni csak úgy, végig kell járni a hivatalos útvonalat!


A közvetlen felettesed rábólint, akkor neki kéne továbbvinnie az ügyedet az ő feletteséhez, majd ismét 1-el magasabb szint stb.

Minden lépcsőnél, aki tovább viszi az vállalná érted a felelősséget, így rendszerint befulladnak a dolgok az első lépésnél, tapasztalat :)


A vezetőséget nem hívhatod közvetlenül, elakadsz a titkárnőnél, aki a felettesedhez irányít vissza.

Leveledre nem fognak reagálni, mert nem vagy a belső körben, olvasás nélkül kuka.


Ha sokszor próbálkozol, fegyelmi, majd zaklatásért kirúgás, nálunk ez is volt, de a második eset után megtanultuk hol a helyünk!

2020. febr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!