Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az Első nap a mekiben?

Milyen az Első nap a mekiben?

Figyelt kérdés

Holnap lesz az első munkanapom a mekiben és nagyon izgulok.

17-éves vagyok és ott kb mindenki 20 felett van. Hogyan illeszkedjek be ?

Mit fogok csinálni első nap illetve az első pár hétben?



2020. febr. 27. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatják mi hol van meg a munkafolyamatokat, munka és balesetvédelmi oktatást kapsz. Nem kasszázni fogsz az első napon nyugi. Barátom is volt, első nap húst kellett sütnie. Viszont figyelj nagyon a környezetedre, ki mit csinál és viszonylag hamar pörögj fel, mert forgalmasabb helyeken nem fogsz unatkozni. Kapkodni nem kell, ha épp van 2 szabad perced, akkor ki kell segíteni a másikat, mivel a csapatmunka nagyon fontos és a többiekkel való kapcsolatot is erősíti.
2020. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

17-évesen berakhatnak a kasszába?

Illetve mennyire nehéz a munka? Gyorsan bele lehet jönni?

2020. febr. 27. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki kinyalja a segget, meg kifaggatnak ahogy tudnak, jövő héten meg már kibeszélnek a hátad mögött.

Figyelj oda kinek miről mennyit mondasz.

Úgy fognak kezelni mint egy fogyatékost, ez a "franchise" a motivációra, aztán meg majd jön a zsarolás, meg a megfélemlítés.

2020. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehúzol 8 normált + big mac-et, megdresszingeled, meg húst sütsz, és ezt csinálod egész nap, aztán meg ha látják, hogy ügyes vagy, akkor pár nap műlva kiraknak a kasszába.
2020. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát...a kasszába kerültem :D

De nem vészes, annyira nem nehéz csak még meg kell szoknom a pörgést.

Egy kasszához képest mennyire nehéz a konyhai meló?

2020. márc. 1. 18:18
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Én 18 éves vagyok, mekis dolgozó. Először amikor jelentkeztem a konyhára tettek. 2 hónap alatt egyetlen pályát tanultam meg, az a toaster volt, valamint önmagamat beoktattam dresszingelésből, mert már nagyon untam és akkor azt is csinálhattam, aztán felmondtam.


Rá 1 évre jelentkeztem a városomban egy másik mekibe. Az alap követelményeket ugyan már tudtam, de mivel az előző meki az ország legkisebb McDonald's étterme ezért ahova kerültem ott sokkal több termék volt, amit még nem ismertem. Az étterem vezető helyettesnek mondtam, hogy nekem majd a kassza lenne a cél, de mondta, hogy először biztosan konyházni fogok. Másodjára azt mondta átnézzük a toaster-dresszinget. Aznap, amikor kezdtem és megvoltak a balesetvédelmi oktatások azt mondta, hogy bejött, amit szerettem volna, látja a magabiztosságom(azt hittem elbújok félelmemben), mehetek kasszába rögtön. Nagyon megörültem. Aztán elkezdte magyarázni mi az a McMoment, a McMenü a McMenü+. Melyikbe milyen szendvics kérhető, a +-nál mit lehet kérni üdítő helyett és egy hatalmas káosz volt a fejemben. 6ig voltam (8órában) másnap 10re tudnom kellett melyik termékben mi van stb. Egész este tanultam. Utáltam. Kaptam magam mellé 2. nap is trenert, aki segített. Az volt az első nap, amit élveztem, mert páran elkezdtek nagyon barátságosak lenni. Mint utólag, fél év után kiderült rengetegen utáltak azért engem, mert rögtön kasszába mentem, ők pedig már 1-2 éve ott voltak és nem kerültek ki. Összességében a kassza azért jó, mert emberekkel találkozol, akiknek nagy része bunkó tapló. Rám ordibáltak már, drive-on nyitottak rám szándékosan kocsiajtót, hogy napokig fájt a kezem, beszéltek már nem megfelelő szavakat használva, láttam már, ahogy az egyik főnökNŐmet arcon köpték stb. A konyha, különösen a toaster-dresszing-grill-4:1 egy könnyebb dolog sokkal. A bop oldal stresszes, de gyorsan megy az idő. A drive rendelés-felvevő a személyes kedvencem, a kiadó a 2. kedvencem. A legrosszabb a öbb órán keresztül tartó burgonyázás, a drive fizettető és a lobbys, aki a vendégteret takarítja. Nagyon barátságos lesz mindenki, emiett nagyon fogod élvezni. De ne bízz meg senkiben, mert egy fertő az a hely. Szerencsére én megtaláltam a barátaimat, akikben megbízom, de vannak, akiknek a meki az életük és ha unatkoznak keverik a sz@rt. Így hallottam én is magamról olyanokat, amiket előtte nem tudtam. Sok sikert szeretnék kyvánni és élvezd, mert jó buli. Ha van kérdésed, írj.


18/L

2020. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!