Mik a legjobb hatástöbbszörözős munkakörök/területek, ahol a legmagasabb a sikerarány, ha valaki hajlandó beletenni akár napi 16 órát, hogy ténylegesen meggazdagodjon, 0-ról?
Létezik egyáltalán ilyen? Nézzetek nyugodtan hülyének, de én havi 10 millió forint körüli jövedelemmel lennék elégedett.
Nem egy akkora hatalmas összeg, ha olyan szempontok szerint nézzük, hogy
1. Valaki teljesen 0-ról indul, nem örökölt és nem is fog semmit. Másnak meg az ölébe hullik 50-100 millió csak mert jó helyen van az ingatlan, ahol laktak.
2. Ennyit még agysebész professzorok vagy csúcsprogramozók sem keresnek, Matolcsynak a feléért (bruttóban!) támadt neki egy fél ország. És 64 éves és több évtizedes karrier áll mögötte.
Tehát mivel lehet ilyen mértékű kiugrási lehetőséget elérni? Vagy 100%-ban kamu az összes ilyen hatástöbbszörözős módszer? (nem a netes kamuhirdetésekre gondolok, hanem aminek van valóságalapja, mint Kyosaki és a többi)
Természetesen nem kamu. Nézd meg a Harr Potter íróját, de vannak magyar példák is, igaz, kevésbé ismertek.
A hatástöbbszörözésre jó példa a könyv vagy bármilyen sokszorozosítható szellemi / fizikai termék, aminek van elég nagy piaca.
Ehhez a jövedelmi szinthez azonban nagy valószínűséggel külföldre is terjeszkedni kell.
0-ról leginkább infotermékkel tudsz elindulni, vagy olyan kevésbé költséges fizikai termék gyártásával, amit kicsiben el tudsz kezdeni, majd mindig visszaforgatni bele a nyereséget.
Nem a beleölt napi munkamennyiség a perdöntő, hanem az ötlet, a piac nagysága, a célcsoport megszólítása, és persze az, hogy elég kitartó vagy-e.
Egyébként a Harry Potter írónője abszolút más kávéház. Kíváncsiságból kiszámoltam, az első könyve kiadása óta mennyi pénzt szedett be havonta (persze nem egyenlő eloszlásban, mert 2018 óta a harmadával nőtt a vagyona).
Szóval a szám: 3,6 millió amerikai dollár, ami egymilliárd és százhuszonkét millió Ft egy hónapban.
Ehhez képest mi az a tízmillió, mi? :)
Szóval meg lehet azt idehaza is csinálni, de ahhoz kell néhány év.
Én ezeket csináltam:
Alkalmazottként kaptam itthon 110.000-et, ebből 10.000 Ft közvetítési díjat fizettem mosogatói munkára ügynökségnek, folyami hajóra.
Ott kaptam közel 4-szeresét az addigi fizetésemnek, ami mellé ingyen járt szállás és ellátás, így el tudtam kezdeni spórolni, meg az itthoni adósságaimat csökkkenteni, illetve befejezni a megkezdett felsőfokú Geográfusi tanulmányaimat ( amihez jól jöt a világlátás könyvek helyett ) és mellette 3 más akkreditált képzést is elvégeztem, párhuzomosan a kinti munkámmal, amivel 2 év alatt két pozícióval kerültem fentebb, gyakorlatilag a fizetésem megduplázva.
Állami támogatott fősuli -> abból adószámos magánszemélyként saját szellemi termékek létrehozása ( szerzői jogok, megvalósíthatósági tanulmányok, pályázatírás, tanácsadói tevékenység, őstermelői tevékenység)
Az abból befolyó össszegket visszaforgattam a megvalósíthatósági tanulmányokba foglaltakba. A megélhetésem az alkalmazotti fizetésből fedeztem addig amíg nem tudtam főállásba vinni a válalkozást. Egy évig csak abból éltem, majd vettem fel alkalmazottatt, és nyitottam az éves eredményből még egy vállakozást, majd a kettő erdményéből még egyet, a háromból meg még egyet újabb alkalmazotakkal így növelve a bevételt és jövedelemezőséget. Én meg visszamentem tovább tanulni, mert egy idő után újabb , menedzsmenti kompetenciák szükségesek és szakmailag is "haladni kell a korral". Így viszont újra alkalmazott lettem szakmai gyakorlat keretében. Az alkalmazotti léttel páruhzamosan tovább javult a jövedelemzősége a vállalkozásnak is. Illetve megint magasabb pozícióba kerültem újra, magasabb fizetésért.A kettő együtt meg jobban jövedelemez, mintha csak a munkahelyen meneteltem volna előre két-három pozíciót az évek során.
Ha összességében nézem, akkor lehetne azt mondani, hogy egyszeri 10.000 Ft befektetééssel és szakmai ismerettel lett évente pár 10 milliós bevétel/többszáz ezres havi fizetés.
Kyosaki nálam már a cashflow négyszöggel elbukott, a standard cashflowhoz képest. Egy db siker könyvet, nem olvastam el, nem járok előadásokra sem. Nem is vallom magam sikeresnek, csak eredményesen működőnek maximum.
Vállalkozás mindenképp.
Tőke nélkül nincs ami pénzt termeljen.
Vagy olyan vállalati top vezetői szint elérése, ami nagyon nagyon keveseknek sikerül. És nyilván ilyen krédés alapján nem is sikerülne
"Tőke nélkül nincs ami pénzt termeljen."
Dehogynincs, szaktudásnak, hozzáadott értéknek hívják. Vajon hogyan indulnak el sikeres vállalkozók a semmiből?
Persze meg kell találni az eladható tudást, annak a formáját, és azokat, akiknek szüksége van rá. És ez nem könnyű. Ez önmagában egyfajta szaktudást igényel.
"Dehogynincs, szaktudásnak, hozzáadott értéknek hívják" Amivel önmagában nem keresel 10+ milliót havonta.
Maradjunk a realitások talaján, ha a hozzáadott érték 5% plusz hasznot termel a vevőnek, akkor sem lesz hajlandó 2%-nál többet adni érte, sőt... Tehát alapjáraton 500 milliós havi profitról beszélünk (nem bevételről)
#7
Nem teljesen értem a problémát. Ha a szaktudásommal meg tudom emelni akár 1 milliós havi profittal rendelkező cég bevételét 5%-kal (és ebből 2%-ot kapok én cserébe), akkor húszezer Ft-ot kaptam attól a cégtől. (Most 100%-nak az eredeti profitszintet figyelembe véve.)
Ha az én cégem megcsinálja ezt 100 vállalkozással havonta, akkor az mennyi pénz is?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!