Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenki ilyen nehezen jut...

Mindenki ilyen nehezen jut előre? Vagy csak nekem megy el a pénzem mindenre?

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgozom napi 12 órát, plusz vállaltam másodállást is, mert sok a kiadás...

Albérlet, autó...

és még félre is kéne tennem... ami nagyon nehezen megy, kb havonta 50.000 ft ot tudok félretenni.

2 éve kezdtem el dolgozni, azalatt sikerült majdnem 500.000 ft-ot félretennem, de szeretnék lassacskán egy új autót mert az eddigi már elég idős 22 éves, és már minden baja van...

de ahogy nézem, mindenképp le kell tennem x ezer ft ot az asztalra, a hitel mellett...

és akkor a félretett pénzemnek megint lőttek, újra gyűjthetek...

ki hogy csinálja?

180 ezer + 50 ezer a két állás.

Albérlet 80, egyik haverommal költöztem össze így feleződik, autó havi benzin 10, ha nincs egyéb kiadás, tv internet, telefon, marad kb 100.000 akkor abból teszek el 50 et és 50ből vagyok el... de nagyon kevés

lehet valamit rosszul csinálok? Tapasztaltabb emberek véleménye?

hogy tudnék előre jutni? mert így azt érzem nagyon lassan... szeretnék majd saját lakást is de hitel nélkül itthon elég nehéz.



2020. febr. 16. 14:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok, már nem bulizom, hogy az a pénz is megmaradjon, de sok haveromat kérdezem 1 ftja sincs spórolva így, ha azt nézem nekem van fél millióm nem vagyok olyan rossz helyzetben mint a társaim... akik minden hétvégén elbulizzák a pénzüket
2020. febr. 16. 14:32
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell autó, van tömegközlekedés. Sokkal beljebb leszel. Ha más településre jársz dolgozni, a bérlet 86%-át fizetni kell. Ha pedig a munkavégzéshez kell autó, biztosítaniuk kell céges autót.
2020. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Úgy, hogy olyan munkát végzünk, amit megfizetnek.


Szép az egészségügy és kb a legfontosabb az ember egészsége, de az nem épp a pénzben való úszkálásról szól idehaza.. főleg nem a közalkalmazotti bérkategóriába. El kell menni dolgozni magánkórházba, ott talán jobban megfizetnek.. Bár az sem mindegy, hogy beteghordó vagy e vagy orvos?


12 óra+mellékállásra nettó 230 nagyon kevés... Ne is csodálkozz, ha elmegy minden. 230ból 80at elvisz az albérlet.. ez a fizetésed ~35%-a, ami instant ugrik. Szerezzetek még egy albérlőt, aki elalszik a konyha padlóján hogy kevesebb legyen a kiadásod.


Másodállásban minimum vállalkozónak kellene lenned és a főállásod órabérének többszörösét elkérned. (persze ha van mire vállalkozónak lenned.. beteghordóként nincs mire) Vagy olyan tevékenységet kell folytatni, amit jobban megfizetnek (és nincs köze az egészségügyhöz)

2020. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyit elég tudni, hogy az állami egészésgügyben dolgozol 180ezerért... Szép dolog, hogy segíteni szeretnél embereken, de ha ebből nem tudsz megélni, valószínű, hogy nem a te hibád. 2 éves tapasztalattal és azzal a munkaerőhiánnyal ami az egészségügyben van, miért nem mész magánrendelőbe dolgozni (ha nagyvárosban dolgozol ahol van)?

Kezdd el írni mire költesz, meglátod min lehetne spórolni. Pl. az autó elég nagy kiadás (benzin, szerviz, biztosítás, parkolás, stb.), feltétlenül kell? Nem ezen múlik, hogy havi 50 helyett 100-at tudj félretenni, vagy hogy pár év múlva lakást tudj venni, de sok kicsi...

2 éve kezdtél el dolgozni, ennyi tapasztalattal ritka az, aki nettó 4-5ezret keres. Állami szekorban meg mint a fehér holló (mármint akinek nincs egy korrupt politikus ismerőse). Szóval spórolj, szerezz tapasztalatot és később jobb helyen (magán) is el tudsz helyezkedni jobb fizetésért.

2020. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz privát egészségügyi cégeknél.

Ott azért több a fizu, mint az államiban.


Mondjuk, EÜ szakemberként érdemes lenne megfontolnod,hogy külföldre költözz.Ott megfizetik őket.


Egy másik opció,hogy az osztrák határhoz közel költözöl és elhelyezkedsz egy osztrák EÜ intézményben.

2020. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen dolgozol, ebből nem lehet előrejutni. Vagy külföld vagy magánkórházban állás vagy gazdag férj.
2020. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Varnak szeretettel a nyugati orszagok, ahol megfizetik az egeszsegugyi dolgozokat. 👍


Magyarorszagon a politikusok meg mennek maganba.

Majd ha Joli neni rajon nem a krumpliert kene szavazni, hanem a haziorvosi es korhazi ellatas fontosabb, akkor talan lesz otthon valtozas, de erosen ketlem.

2020. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
31%
Menjél magánba.Mi is versenyszférában dolgozunm a párommal,én közgazdász,ő informatikus s havi 1-1.2misi nettóba megvan..Abból már lehet élni;-)
2020. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha lesz párod jobb lesz, dupla bevétel.


Amúgy sehol a világon nen vesznek hitel nélkül házat átlag emberek.

Ugyanolyan a 230 ezres fizuhoz a 20 milliós ház, mint Angliában a 400 ezres fizuhoz a 150 milliós ház, sőt az rosszabb.

2020. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 26 vagyok, 6 év egyetem után kezdtem el dolgozni 1 éve.


A nettó fizetésem 140 ezer, egy kis garzont bérlek 80+rezsiért, szóval ha a lakhatást kifizettem, meg vettem egy 5 ezer forintos bérletet (kocsim nincs), akkor kb. 25 ezrem marad enni meg minden másra.


Élhetetlen ez az ország... Az a baj, hogy magyar-töris tanári diplomám van, ezzel külföldön semmit sem lehet kezdeni.

2020. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!