Magyarországon, hogyhogy nincsen olyan presztízse a gazdasági diplomáknak, mint Nyugaton?
Személye szerint, én Németországról, USA-ról tudok nyilatkozni.Ott egy gazdasági diploma egy komoly elismert végzettségnek számít, szinte a mérnökivel egyenértékű presztízsben.
Német multi, ahol dolgoztam.Az anyacégnél Németországban felvettek egy fiatal pályakezdőt.Fél évig adminisztratívabb feladatai voltak,utána pedig kapott magasabb pozíciót.Nem lett vezető, viszont kiemeltebb szerepe volt.
1 évvel később pedig a cégen belül áthelyezték, na ott már minőségügyi projektvezető volt.
Az USA-ban hasonló a szitu, az üzleti diplomáknak nagy a presztízse.
Ellenben, Magyarországon meg mintha valami lesajnált képzések lennének ezek, sőt sokan a bölcsész képzésekkel veszik egy kalap alá.
Egy milliard feletti forgalmu cegtulajdonos ismerosom azt mondta, hogy nagyon hig a magyar kepzes es ha szeretne akkor se tudna a sajat maga helyere kinevezni egy magyat CEO-t. Nem veletlenul van az, hogy a multik is kulfoldrol hoznak vezerigazgatot a leanyvallalataik vezetesere.
Nekem ennyit mondott. En kulfoldon tanulok, szoval nincs ralatasom az otthoni kepzesre.
Én nem ezt tapasztaltam, hanem azt hogy Németországban főleg kisebb a presztízse a gazdasági diplomának, mert ott nagyon büszkék az iparukra, amit persze a mérnökök működtetnek elsősorban (szerintük).
Valamint ott is az van hogy aki nem tudja mit tanuljon az megy gazdasági szakra.
Amúgy szerintem a mérnököknek nem sokkal nagyobb a presztízse Magyarországon mint a gazdaságisoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!