Amerikában tényleg ennyit keres egy orvos?
#9. Ez nem igaz, az Egyesült Államokban is elfogadják a magyar orvosi diplomát...
PhD. képzésre is lehet vele jelentkezni, akár a Johns Hopkinsra, vagy a Harvardra is, ha van TOEFL nyelvvizsga...
Csak, mint azt már írtam, a magyar szakorvosi végzettséget nem fogadják el. De a diploma akreditált...
A magyar egyetemek szerepelnek a FAIMER International Medical Education Directory (IMED) adatbázisában.
Ha megvan a magyar orvosi diploma, akkor néhány feltétel teljesítése mellett lehet rezidens képzésre felvételt nyerni az U.S.A-ba, ez a korház igazgatóján múlik.
De a rezidens az már orvos, aki dolgozik és fizetést kap...
Itt minden részletesen le van írva egyébként: [link]
3. es 5. valaszolo vagyok.
Azerr nezd meg ezeknek a vizsgaknak a koltsegeit is. Kb $ 3595
es meg nincs benne a felkeszuleso anyag illetve a kiutazas es ottlet koltsege
Ezek az összegek nem valami nagyok... Ennyit bárki félre tud tenni 1-2 év alatt, de a cél érdekében hitelt is simán megéri felvenni.
Persze, ha csak a pénz miatt menne amerikába, akkor tényleg egyszerűbb Németországot választani inkább... De ha amerikában felveszik és kap munkavállalói vízumot, akkor 5 év múlva zöldkártyát is, stb.
Szerintem az alapján érdemes dönteni, hogy hol élne szívesebben hosszútávon, akár hogy hol vállalna inkább gyereket...
20 évvel a végzés után, ha közben nem dolgozott itthon 6 évet, akkor úgyis vissza kell majd fizesse az államitámogatást, amivel a magyar egyetemen tanult, de addigra az meg sem fog neki kottyani...
Ja, ha elsore megcsinalja. :)
1 orvostanhallgatot ismerek aki kiment Amerikaba, tehetos csaladbol szarmazott.
Szerinted ha olyan konnyu lenne, nem menne el megtobb orvos Amerikaba?
Egyebkent vicc ez az oldal, leirtam hogy mi az az altalad “par feltetel”-nek aposztrofalt vizsga es le vagyok pontozva. A sok biztato hulyeseg tenyek nelkul meg zold pacsi. De szanalmas ez is hogy, engem erdekel.
Kerdezo, sok sikert a tervedhez. Ez nem gyalog-galopp, idoben keszulj fel ra. Sok dokinak meg egy angol 7.5-os IELTS nyelvvizsga se jon ossze, hogy az Egyesult Kiralysagban dolgozzon, nem hogy Amerikaban eljen es gyurjon le par plusz feltetelt. Es igen, sok dokit ismerek, aki vagy probalkozik, vagy feladta pl. ezt az IELTS nyelvvizsgat, es nem hiszem, hogy az USMLE barmivel is konnyebb lenne...
Én pl. a kékre nyomtam, ezért nem lettél lenullázva, hanem 26%-ot kaptál... Bár én sem értem, hogy a többiek miért pontozhattak le.
Amúgy nem csak bíztató hülyeségeket írtam, hanem linkkel is szolgáltam, amiben minden le van írva, tényszerűen.
Azért nem megy olyan sok magyar orvos amerikába, mert egyrészt sokaknak a nyelvi követelmények nehezen teljesíthetőek, másrészt pedig -akiknek nem-, azok előbb mennek kanadába vagy az egyesült királyságba, mert oda könnyebb kijutni... Németországba pedig mégtöbben mennek, mert oda még annál is egyszerűbb. Ráadásul még közel is van, ez sokaknak a szülők miatt fontos...
De alapvetően orvosként elhelyezkedni az egyesült államokban, Magyarországról, ezek ellenére sem a lehetetlen küldetés kategória!
Nem úgy mint mondjuk állatorvosként, hiszen az állatorvosi diplomát valóban nem fogadják -még- el kint.
Illetve orvosként még mindig egyszerűbb ez a dolog, mint a legtöbb végzettséggel... Még informatikusként és tudósként lehet relative könnyen kijutni, de vagy nagyon nagyon kiemelkedőnek kell lenni, vagy ismeretség kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!