Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki minimálbért keres, az...

Aki minimálbért keres, az hogy tud életben maradni?

Figyelt kérdés

Ugye itt gyakorin mindenki informatikus/baknszektorban dolgozó, nettó 500k-t kereső személy.


Viszont több100ezer - millió ember keres minimálbért, ami nettó 101 ezer forint. Hogy tudtok ennyi pénzből életben maradni? Hogy telik egy hónapotok, mennyire matekoztok a pénzzel?



2020. febr. 2. 16:26
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
74%
Varázslónak kell ahhoz lenni, hogy ennyiből kijöjjön valaki. Mondhatnám azt is hogy lehetetlen.
2020. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Én már a minimál béres melónak is örülnék. Szeged
2020. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Senkit nem ismerek, aki ennyit keresne, ebbol kiindulva azt tudom elkepzelni, hogy ezt a fizetest a nagyon kis varosokban, falvakban adhatjak az embereknek, illetve nagyvarosokban maximum a kozmunkasoknak. A kisebb varosokban, falvakban pedig eleve olcsobb az elet, a lakhatas, szoval vagy kijonnek ugy ebbol, mint valaki Budapesten mondjuk 200 ezer korulbol, vagy pedig nem jonnek ki sehogy es ok azok az emberek, akikrol olvasol a hirekben, hogy kilakoltattak oket.
2020. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Én már olvastam olyat, hogy pl kétnaponta fürdenek, meg pl néztem egyszer egy videót, az anyuka krumplis nokedlit főzött, azt mondja, ez kijön 300 Ft-ból. És akkor ezt talán egy napra főzte, de nem tudom. Meg talán aszondta, néha van lágos, de ezt csak mintha mondta volna. Ja és ha mondjuk nem fizet albérletet, hanem még mondjuk a szülei házában él. És nem tart háziállatot, és ruhákból is pl az olcsóbbakat veszi meg. Van még akár használtruhabolt is, de vannak olyan boltok is, ami nem használt, de baráti, emberi áron adják benne a dolgokat. Nassolni gondolom nem nassol, lehet, hogy időnként csak egy szelet üres kenyér jut már a vacsorára, meg víz. (Én nem tudom ezeket a dolgokat; ja meg még pl lehet, hogy van jobban kereső másik családtag, aki támogatja, vagy nyertek a lottón)
2020. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
*lángos, nem lágos -elirtam.
2020. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

ugyanezt írtam volna, amit a 3-as. nálam is minimálbér az alapbérem, de szinte nincs hónap, amikor ne lenne plusz órám, hétvégékről nem is beszélve.


szerintem is csak az olyan elszigetelt környéken van minimálbér fix 8 órás munkában, ahol nincs más, és vagy elfogadod vagy annyid se lesz.


olyan helyeken, ahol azért a munkaerő már dobbantott, ha volt hova, ott feljebb mentek már a bérek(vendéglátásban, kereskedelemben).

2020. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%
3-as, akkor egy kicsit tájékozódj jobban: iskolákban és más közintézményben takarítók, portások, stb mind minimálbért kapnak, mindezt Budapesten.
2020. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Szomszédom 64e-ből gazdálkodik 25e havi piája költ, de kijön így is.


Másik szomszéd havi nettó 356eFt (sajnos rokonom) alkohol+dohány erre költi összes pénzét, nincsen nála se áram (ezt is lopni akarta), se TV, sem pedig víz, lopja a terményemet, az állataimat, a füstölőben levő élelmiszert, telente meg rájár a tűzifámra.

10-edikén kap fizetést már reggel 5-kor verte a ház ajtaját adjak neki pénzt éhezik, milyen rokon az ilyen, stb. duma...


Kertszomszédom nettó 200e-et keres + fusi 100e, tartozik 50e-el.


Nekem meg garantált bérminimum van és így is sikerül félretennem.

2020. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát itt pesten tényleg csak úgy jön ki 100ból, ha megvan a saját lakása.


Brutális, ez mondernkori rabszolgatartás kb. Főleg nyugati árakkal.. kemény dolog lehet nagyon.

2020. febr. 2. 16:51
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

9.-re.


Nem kötelező ezt csinálni. Manapság őrök keresnek 1000/óra lóvét.

2020. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!