Irodai munkahelyeken kötelező részt venni az extra programokon?
Sörözés a kollégákkal, csapatépítő kirándulás stb.
Nem nagyon vonzanak az ilyenek.
kötelező? Mégis ki kötelez rá?
Kinőttünk már a kisiskolás korból, ahol megmondják mi merre mennyi.
#2: 1. Úgy gondolom, hogy heti 40 órában eleget leszek együtt a kollégáimmal.
2. Fejlesztő vagyok/leszek (első munkahely), de a munkatársak jó része nekem túl geek. Én a problémamegoldást szeretem és szerintem jó is vagyok benne. Számomra a számítógép egy eszköz a problémák megoldására. Nem követem, nem is annyira érdekel, hogy kijött egy új modellje valaminek (TV, Xbox, akármi technológiai dolog), ők meg ezen nagyon lelkesednek, szeretnek ezekről beszélgetni. Videójátékozni meg társasjátékozni sem szoktam (ami itt csomó embernek a kedvenc időtöltése).
Van ahol "elvárt"
Bár szerintem a tied nem az a közösség ami elvárja, (mármint amire leírásodból a tapasztalataim alapján következtetni tudok.)
A legtöbb munkahelyen ma fontosabb hogy hogyan tudsz csapatban dolgozni mint az hogy milyen egyéni képességeid vannak.
Lehet hogy egy lelkes, jó képességgel rendelkező csapatszellemű munkatárs sokkal többet tud adni a cég sikeréhez mint egy sarokban magába zárkózva gubbasztó zseni.
Ezért lepődnek meg sokan amikor elutasítást kapnak egy pályázatra. Olyankor nem a szaktudással van baj, hanem az interjúztató úgy ítélte meg, hogy a jelentkező nem fog beilleszkedni a csapatba.
A csapatépítőnek pont az a lényege, hogy a munkatársak ismerjék meg egymást kicsit jobban. Gyakorlati tapasztalat, hogy az ilyen csoportok jobban teljesítenek a napi munka során is.
#7
Az a durva egyébként, hogy olyan cégeknél is ez a szűrő, ahol közel teljesen individuális a munkavégzés.
A másik probléma meg az, hogy az interjúztató azt tudja csak nézni, hogy vele mennyire jön ki az illető, holott szinte biztos, hogy nem vele fogja tölteni az ideje nagy részét, hanem más kollégákkal.
Szerintem egyébként teljes tévút, az, hogy elsősorban nem a képességekre, hanem a csapatba való "egyéb?" illeszkedésre(ami általában simán csak a kommunikációs készség szokott lenni) szűrnek egy interjún, utána csodálkoznak, hogy próbaidő alatt ki kell tenni az illetőt. Mert "nem illik a csapatba"
Alapképességeket ugyanúgy nem lehet létrehozni, mint személyiséget. (Pedig ez az elmélet, a "csapatba való illeszkedés" mint fő szűrő mögött hogy a személyiség nem változik, de "bármi megtanítható")
Szerintem a szakmához kapcsolódó képesség alapú szűrés jobban célozza a csapatba való illeszkedést, mint a kommunikációs készségek (nagyobb az esély, hogy meglesznek a közös pontok, vagy éppen egymás kiegészítése a csapat és az új kolléga között,) utóbbi(azaz kiegészítő kompetenciájú személyt felvenni) viszont mondjuk tényleg egy "High risk-high reward" azaz nagy kockázat nagy haszon reményében, mivel ott a beillesztési folyamat ha rossz, akkor valamelyik oldalnak elege lesz és kiutálás/felmondás lesz belőle, ha viszont jó a beillesztési folyamat, akkor a szervezet általános tudás és kompetenciaszintje, és ezáltal a hatékonysága jelentősen tud nőni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!