Határozott idejű szerződésemet szeretném felmondani közös megegyezéssel. December 31-én lejár. Lehetséges ez, vagy mindenképpen ki kell dolgoznom az időt a lejáratáig?
Kezdjük az elején: határozott idejű szerződésre nem fogsz hitelt kapni, főleg, mivel nemsokára lejár - de ezt Te is tudod.
Most jön viszont a bökkenő: határozott idejű szerződést csak nagyon indokolt esetben lehet felmondani, mondjuk az egészségügyi az lehet épp megfelelő, de azt orvosi papírokkal kell alátámasztani.
DE! ha bele is mennek a közös megegyezésbe, utána jön a nagyobb buktató, ugyanis hitelt min. 3 havi jövedelemre, munkáltatói igazolásra adnak - márpedig ez Neked még nem lesz meg:_ az előző munkáltatódtól már nem fogadják el, az újtól meg még nem. Tehát lényeg a lényegben: még ha el is kezdesz dolgozni már helyen, egyáltalán nem fogsz 3 hónapon belül hitelt kapni, de lehet, hogy még utána sem. A próbaidő általában 3 hónap, az alatt bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat egyik napról a másikra.
Szóval én a te helyedben nem erőltetném ezt a felmondás dolgot: a másik munkahely vegyen át januártól: ha még a felmondási időt is meg tudná várni, akkor ez nem lehet nekik probléma.
"Kezdjük az elején: határozott idejű szerződésre nem fogsz hitelt kapni, főleg, mivel nemsokára lejár - de ezt Te is tudod."
Ez jópár éve volt, manapság határozott idejű szerződéssel is lehet felvenni hitelt, csak vannak plusz feltételek, ha félévente hosszabbítják akkor már egyszer meg kellett hogy hosszabbítsák, ha hosszabb idejű akkor 1 évre kell szólnia vagy a munkáltatótól kell egy szándéknyilatkozat, hogy tovább szeretné foglalkoztatni.
Felmondani közös megegyezéssel nem lehet, mivel ilyen fogalom a munkajogban nem létezik. :)
Vagy felmondás van valamelyik fél részéről, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés.
Ha a főnök belemegy a közös megegyezésbe, akkor az van, amiben közösen megegyeztek. Ez tulajdonképpen bármi lehet. Tehát a megegyezés szerinti időben fog megszűnni a munkaviszony.
A felmondás - határozott idejű szerződésnél - azért nem működő opció, mert ahhoz alapos indok kell. Az indoknak valósnak, és okszerűnek kell lennie. Az nem indok, hogy hitelt szeretnék felvenni, és erre nem adnak.
" 6 nap szabadságom még van. Azt elveszítem felmondáskor, vagy kifizetik?"
A szabadság időarányosan jár, mivel éves szabadságokról beszélünk. Természetesen a ki nem vett/ki nem adott, időarányosan járó szabadságot a munkáltató a munkaviszony megszűnésekor köteles pénzben megváltani. Olyan nincs, hogy "benyeli".
Itt az igazi probléma az, hogy nincs a törvényben meghatározott feltételeknek megfelelő indokod arra, hogy felmond a szerződést.
Marad a közös megegyezés, ha végig tudod vinni.
4-es, elég sok mindent jól leírtál, de ez a mondatod nem biztos, hogy megállja a helyét:
"Itt az igazi probléma az, hogy nincs a törvényben meghatározott feltételeknek megfelelő indokod arra, hogy felmond a szerződést."
Ez ugyanis egyáltalán nem biztos, ugyanis a kérdező azt írja:
"Hitelt kell felvennem egészségügyi célból "
Mivel nem tudjuk, mi ez az egészségügyi cél, ezért lehet, hogy megfelelő indok a felmondáshoz, lehet, hogy nem. Nyilván, ha egy mellmegnagyobbító műtétről van szó, akkor nem megfelelő indok, de ha más, orvosi papírral igazolható egészségügyi problémája van, akkor megállhatja a helyét a felmondáshoz, de sajnos a hitelfelvétel akkor sem jön össze, az egyes válaszban megindokoltak miatt: az egyik helyen már nem, a másikon még nem tud hitelt felvenni.
5-ös válaszoló!
Még az is lehet, hogy igazad van, ha bele tudod tuszkolni ebbe a paragrafusba a dolgozói felmondást:
"A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."
Paraméterek:
- December 31-én amúgy is lejárna a szerződése.
- Talált másik állást
- Elméletileg ez kedvezőbb számára azért, hogy hitelt kaphasson
Véleményed szerint egy vita esetén a bíróság miként döntene? 50-50 %-ról indul mindkét fél.
Én még mindig azt mondom, inkább egyezzen meg a munkáltatóval, az a legtisztább.
Köszi kérdező a visszajelzést.
Ezt írod:
"Személyi kölcsönt pedig kapni fogok ( nem milliós tételről van szó) annyi a feltétele hogy teljen le a 3. hónap munkaviszonyom ezen a munkahelyemen, ezt pedig a banki ügyintézőmtől tudom. "
Mondjuk én ezt már megírtam az 1-es hozzászólásomban (hogy min 3 hónapig nem kapsz), nem tudom, az miért "nem ment át"?
Ilyenkor azt érzem, feleslegesen írogatok, próbálok meg segíteni, csak az időm megy vele :-(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!