Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Voltam egy helyen, ahol nem...

Voltam egy helyen, ahol nem sikerült a próbaidőm, ezt nem írtam bele a CVmbe, ebből későbbiekben lehet bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Munkakeresés után elfogadtam egy ajánlatot, de később kiderült, hogy a munkahelyen nem tetszettünk egymásnak a kollegákkal, ezért próbaidő alatt elköszöntek tőlem.

Mivel ez nem mutat túl jól a CVmen, ezért ezt az időt álláskeresésnek jelöltem be.

Viszont sajna TB és egyéb papírokon ott lesz a munkahelyem amiket kövi munkáltatónál kötelező leadnom.

Szerintetek következő munkáltatónál lehet ebből gáz?

Esetleg van valami módja, hogy ezt az információt ne kelljen közölnöm? Elkerülhető ezen papírok leadása(TB kiskönyv, gyerektartás, nyugdíj stb.)?



2019. okt. 5. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem írod bele, nem gáz, de ha hazudsz, az igen. Hagyd simán ki, eleve pozíciókat inkább csak évszámmal szoktak jelölni, úgy 3 hónap lyuk nem tűnik fel.

De ha olyan helyre mész, ahol van átvilágítás (background screening), akkor annak során valld be. Ha ott hiányzik valami, azért kirúghatnak.

2019. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát interjún nem említettem, és nem volt konkrétan átvilágítás, tettek ajánlatot egy új helyen, amit el is fogadtam. A leírt leadandó papírok miatt 100% hogy ki fog derülni. Megtehetem hogy nem adom le az ez alatt az 1 hónap alatt keletkezett kilépési papírjaimat?
2019. okt. 5. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha azok az utolsó kilépési papírjaid, akkor nyilván add le. Nem értem amúgy, mitől félsz, az önéletrajz nem egy hivatalos dokumentum, ahol minden létező állásodat fel kell tüntetni. Én 5 évig dolgoztam egy cégnél, sajnos megszűnt a pozícióm. A következő helyen az első héten felmondtam, majd egy a következőn próbaidő végén. Utána interjún nem kérdezték, én meg nem mondtam. A HR-est/bérszámfejtést nem fogja érdekelni, ne aggódj emiatt.

Nem említetted meg, nem kérdezték, ennyi. De ha hazudsz és letagadod, majd valahogy mégis kiderül, na az már kellemetlenebb.

2019. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem
2019. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!