A könyvelői, könyvvizsgálói és hasonló munkák veszélybe kerülhetnek a technológiai fejlődés miatt az elkövetkezendő 20-30 évben?
És ezt ki is tudnád fejteni?
Mert ez a válasz, így ebben a formában, hogy "igen.", a legkevésbé sem hasznos.
Az elmúlt pár hónapban ez a kérdés jópárszor ki lett már írva, ahol rendesen ki vannak fejtve az érvek.
Véleményem szerint maga a szakma nem lesz veszélyben, mert nagyon sok dolog van, amit egyszerűen nem lehet géppel meg AI-vel megoldani. Az más, hogy sok dologban egyszerűsödik a munkánk, meg bizonyos dolgokat nem kell elvégeznünk, mert megoldja a gép helyettünk, de cserébe jönnek más dolgok, amiket kell. Amíg ilyen kacifántosak és folyamatosan változóak az adójogszabályok és azok értelmezéseik, amíg nincsenek bizonyos dolgok brutálisan központosítva, addig nem kell aggódni a szakmabelieknek. És ez azért nem 20-30 év valószínűleg. De hát ki lát ennyivel előre, ebben a szakmában sokszor 2-3 hónapra sem lehet előre tervezni, nemhogy 20-30 évvel.
Akárhogy vesszük, a technológiai fejlődésnek köszönhetően sok dolog leegyszerűsödik, így kevesebb lesz a munka, és így a munkahely.
Most lehet itt játszani a szavakkal, hogy de lesz akkor több igény, igen ez igaz, de a technológiai fejlődés akkor is egy bizonyos nyomást jelent a munkaerőpiacra.
Igen, ez igaz, csak nem értem miért kell ezt kisarkítani a könyvelőkre, könyvvizsgálókra, hogy pár hónapon belül már vagy a negyedik kérdést kelljen kiírni rólunk :)
Ugyanúgy lehetne írni akkor ezt akármelyik szakmára szinte.
Ettől függetlenül maga a szakma nem fog veszélybe kerülni, csak bizonyos területeket szűkülni fog (mint ahogy minden egyéb szakma is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!