Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-ek és vezetők! Számotokra...

HR-ek és vezetők! Számotokra pozitívum az Erasmus vagy semleges?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 19:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem előny, csupán csak a nyelvismeret miatt maximum. Nem is hátrány, nem szoktunk foglalkozni vele különösebben, mindenki tudja, hogy az erasmus nem a komoly szakmai tapasztalásokról szól általában, amiről érdemes lenne szót ejteni.
2019. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9%

> Ha holnap interjúztatnék valakit, aki bemondaná, hogy bulizni ment ki fél évre, az se lenne rossz pont nekem. Fiatalok, megtehetik, hajrá.

Gondolom, nem saját céged van.

2019. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
16%
Nem is azt mondom, hogy rossz dolog, de ha be kéne skatulyázni valahova, akkor inkább semleges vagy hátrány, mint előny önéletrajzba, bar a csúszást legalább megmagyarázza. En is sokat buliztam egyetem alatt, de ezt nem hangoztattam azért
2019. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
#13: nem, multinál dolgozok. Nem gondolom, hogy a bulizós ember = sz.r munkaerő, mert te ezt próbálod sulykolni. Az eddigi legintelligensebb, legjobb munkaerőt képviselő kollégám még 30 évesen is hetente többször járt bulizni, nem egyszer volt, hogy kb zuhanyozni ment haza reggel 7-kor és onnan jött dolgozni. Csakhogy emellett bármikor bármilyen problémát azonnal megoldott, és a szakmai tudása magasan a többiek felett volt. Nem csoda, hogy ma már Németországban van sokmilliós havi fizetésért, pedig még csak vezető beosztásban sincs. De ez csak egy példa, több ilyet is tudnék még mondani, akik amellett, hogy eljárnak szórakozni, kiváló munkát végeznek. De meggyőzni úgysem foglak, csak azt szeretném érzékeltetni, hogy a dolog nem fekete-fehér. Azért, mert valaki szeretne még fiatal maradni, akár úgy, hogy kimegy Erasmussal, nem kell kiszórni interjún, mert emellett lehet egy kis matekzseni is.
2019. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
7%
Valóban, mondom, én is sokat buliztam egyetem alatt, közben tanultam is. Vezető beosztásban dolgozom, ma már nem tehetem meg ezt, hogy reggelig igyak aztán faradtan bemenjek dolgozni, mert itt gyorsan és hatékonyan kell dönteni fontos dolgokról, nem csak kibírni azt a 8 órát csendben. De ha alapból tudom, hogy bulizós típus, akkor az hátrány, mert honnan tudja., hogy olyan, mint én, hogy tudott mellette tanulni is, vagy olyan, mint az ismerősöd, hogy matekzseni? Elég kicsi az esélye. Annak viszont, hogy bulizós lumper, annak viszont nagy. Szóval hiába voltam en3 is ugyanilyen, én inkabb akkor sem ezt a tipust3 választom az interjún
2019. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Erasmusra kb. bulizni mennek a hallgatók. Ahogy írták fentebb, a külföldi félév alatt kb. semmi feladat és halom szabadidő a szórakozásra egy felteheteően jól válaszott idegen országban.

Viszont semmiképp nem negatív, nyelv gyakorlásra és fejtágításra, más kultúrák megismérésére jó és egy + sor a pályakezdő CV-ben.

(Vannak más programok külföldi szemeszterrel amik érnek is valamit szakmai téren, az erasmus a diákévek felturbózására jó.)

2021. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Titkárnőt kerestem, behívtunk egy csajt (miniszoknyában és kivágott dekoltázsban elég k..ás volt), ezzel az erasmussal jött, hamar leesett mit tanult a suliban... mikor megkérdeztem, tud-e gépelni, a válasz: "Miért azt kell? Műkörmöm van!"

Kb. itt esett le, hogy mosolygásért és pár dugásért szeretett volna fizetést kapni.

Aztán pár ismerősöm elmesélte, hogy az erasmus a bulizásól és a szexorgiáról szól, ott nem kell szégyellni semmit, mert messze van, így nem jut vissza a szüleidhez, hogy mit műveltél ott...

2021. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!