Amiatt nem ad béremelést mert nem tud vagy tudna de nem akar-van különbség a munkavállaló szempontjából?
Ha én béremelést kérek és nem kapok annak kettő oka lehet. Vagy a cég úgy áll hogy nem tud adni mert nincs keret, vagy a cég tudna adni, de nem ad mert az adott ember egyszerűen ennyit ér neki és nem többet.
Van különbség a kettő között az én szempontomból, aki a béremelést kéri és nem kapja?
Mert az eredmény ugyanaz hogy nem kapok meg amit akarok így nyilván idővel el fogok menni máshova.
De azért sokak szerint mégse mindegy hogy a cég tényleg nem tud adni mert nincs miből vagy egyszerűen a főnök beárazott engem adott árra és amíg ennyiért csinálom addig jó vagyok, ha meg többért csinálnám akkor azt már nem annyit nem érek (és el lehet menni...)?
Valóban nem mindegy vagy tök mindegy?
Nem mindegy, és mégis mindegy.
Nem mindegy, mert ha tehetné, és pénzben is kifejezné a munkád értékét megtenné, annál, hogy ennyit vagy valójában ennyit se érsz.
Onnan nézve pedig mindegy, hogy a vágyott béred nem kapod meg, marad a váltás, ha abból a pénzből nem jössz ki.
Nekem valamennyi van: aki szerint nem érek többet, onnan előbb dobbantok.
Volt olyan cég, ahol szép bruttó fizut ajánlottak, aztán az első ha i bérszámfejtésnél kiderült, hogy azt ők szuperbruttónak gondolták. Mikor ezt szóvátettem, a HRes kiröhögött, hogymit képzelek én magamról, sehol nem fogok annyit keresni (mint amennyi a szerződésemben volt). Másnap már nem mentem be. Egy hét múlva kezdtem egy másik helyen, ahol annyit kaptam,amennyit a HRes szerint nem érek. És így is választhattam két ajánlat közül.
Volt olyan helyem is, ahol szerettek volna adni emelést, de nagyon csehül állt a cég. Ott csak akkor álltam fel, amikor azt mondták, nem tudják, tudnak-e még fizetést adni.
"aki szerint nem érek többet, "
De ezt így kimondani nem fogja senki csak simán nem adja meg amit kérsz.
Szerintem azért az érezhető egy cégnél, hogy nem tud adni, vagy nem akar. A miénk pl. nem tud, de ezer más dolgon is múlik a motiváció, nem csak azon, hogy rendszeresen rádob-e a munkáltató az ember bérére. Én pl. nagyon szeretem a társaságot, azt, hogy a főnököm rugalmasan kezeli a munkaidőmet, pedig papíron kötött vagyok és nagyon szeretem a szakmámat is. Tanulhatok, támogatnak igazából mindenben, tehát érezhető, hogy plusz nettó 40 ezer forintért nem fogok váltani.
A kérdésedre válaszolva ez szerintem nagyon sok összetevős. Ha nem tud adni, de egyébként jól érzed magad a helyeden és megbecsülik a munkádat, az jobb érzés, mint amikor azt "mondja", hogy nem érsz többet és esetleg nem is akarja, hogy többet érj.
Ha nem érzed jól magadat a helyeden, akkor valójában tök mindegy.
"Ha nem tud adni, de egyébként jól érzed magad a helyeden és megbecsülik a munkádat, az jobb érzés, mint amikor azt "mondja", hogy nem érsz többet és esetleg nem is akarja, hogy többet érj."
És ha azt látod hogy van egy "főnöki holdudvar" semmihez se értő rokonok haverok köre( főnök fia lánya menye veje stb) akik eleve horror pénzeket keresnek (a többiekhez képest) és egymás után kapják az emeléseket..... az összes többinek meg SEMMI????
Pl a főnök fia most kapott emelést januárban majd odament az apjához (egyben főnökéhez) idézem "azé''' ne gondojjjad máááá mogy azzal a szaros 30 emeléssel most végeztünk" majd az apja (egyben főnöke) erre jó jó akkor még 30??? Na jó 40??? na jó kapsz kapsz
És ezek a sztorik úgy mindenki előtt mennek... na ha ezt látod hogy reagálsz?
Na ezért nem megyek magyar kkvhoz dolgozni.
Egyébként lehet érezni, hogy a munkáltató nem akar vagy nem tud béremelést adni. Ha mást nem, meg tudod nézni az éves beszámolót, abból látszik, hogy megy a cégnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!