Most nem a legalapvetőbb dolgokra gondolok, hogy mik a részvények meg mi egy s más. Jópár évig bogarásztam a dolgot, és van elképzelésem. Engem inkább a gyakorlati része érdekel, mégpedig az, hogy hogyan kezdi el az ember? Vannak a letölthető applikációk telefonra, vagy inkább a számítógépes szoftverek. Bármire rákeresek, csomó pro, csomó kontra, és nem nagyon tudom eldönteni, hogyan kell egyáltalán elkezdeni.
Ha ilyen kérdések merülnek fel benned, és ezekre a gyakori kérdésekről akarsz választ kapni, akkor sehogy nem érdemes.
2019. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Hát ha a portfólióelméleten és tőkeárazáson már átrágtad magad, akkor összehasonlítod a hazai értékpapír számla vezető cégeket (pl. KBC Equitas, Equilor, Random Capital, Erste Bróker, Concorde, OTP), kiválasztod a neked szimpatikus díjcsomagot és nyitsz náluk egy számlát személyesen vagy ma már akár online. Idehaza az MNB felügyelet alá tartoznak ezek a befektetési szolgáltatások, csak a felügyelet engedélyével rendelkező szolgáltatónál nyiss számlát! Természetesen arra senki nem kötelez, hogy magyar brókercéggel szerződj - de ha külföldi céget is választanál a szélesebb piaci elérhetőség vagy alacsonyabb díjak miatt, akkor is ügyelj arra, hogy lehetőleg az amerikai vagy brit hatóságok hagyják jóvá őket, nagyon sok kamu és veszélyes vállalat működik a területen.
2019. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Részvényt vagy árfolyamnyereség, vagy osztalékfizetés miatt szoktak venni/ tartani.
Árfolyamnyereségre akkor érdemes spekulálni, amikor a cég úgymond alulértékelt. Van benne valamilyen növekedési potenciál, javuló eredményességi kilátás, felvásárlási sztori, fúzió, stb... Ilyen részvényeket kell keresni, és ehhez nem árt egy kicsit mélyebb pénzügyi ismeret.
Osztalékfizető részvények esetén a cél a rendszeres osztalék felvétele.
Először is szükséged lesz egy brókercégre, akin keresztül vásárolni tudsz részvényeket.
Mit bogarásztál akkor évekig, ha eddig nem jutottál el? Keresned kell egy brókercéget, nyitsz egy értékpapírszámlát, és már kereskedhetsz is. Ilyen rendszer például az Erstebróker vagy a Portfolio Trader. A portfolio.hu szokott ingyenes előadásokat is szervezni ilyen témában.
2019. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Regisztrálsz egy brókercéghez, és egy DEMO számlán elkezdesz kereskedni. Ha sokáig plusszos vagy, élesben is elkezdheted. De csak akkor ajánlom, ha valóban mindent megtanultál a tőzsdézésről. És még mindent tudva is nagyot lehet bukni, ha KimDzsongUn kilő egy atomrakétát véletlenül, a tőzsde meg hisztizni kezd erre...
2019. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
"Regisztrálsz egy brókercéghez, és egy DEMO számlán elkezdesz kereskedni. "
Azt a demó számlás bohóckodást valaki elhiszi?
Pont az a beetetés része hogy ott azt lásd hogy dől a játékpénz és elbízd magad hogy mekkora nagy profi spekuláns vagy, aztán mikor már igazi pénzel "játszol" akkor jönnek a nagy bukók.
2019. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
A demószámla egyetlen dologra jó, megtanulni a szoftver használatát. Figyelni, hogy mi történik, ha valahová kattintasz. Esetleg kipróbálni dolgokat, amiket élesben nem mersz, vagy nem akarsz, mert nem tudod, hogy mi fog történni.
Gyakorolni csakis éles számlán lehet. Az nem baj, ha piciben, mikroszámlán, de mindenképp éles számla kell. Más a pszichológiája, mint a demószámlának.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!