Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tavaly novemberben kölcsön...

Tavaly novemberben kölcsön adtam édesapám ismerősének 2 millió forintot, de nem fizet, hogy hajthatom be rajta?

Figyelt kérdés
Írtunk egy papírt, amiben a tag a saját kézírásával, saját maga által hitelesített aláírásával elismerte, hogy tartozik és március elsejét jelölt meg visszafizetési határidőnek. Már július van és azóta csak félre magyaráz, hogy majd ezt azt elad és lesz pénze. Igen tudom, hülye voltam hogy csak így adtam kölcsön, de régi barátok édesapámmal és mindketten azt hittük hogy becsületes ember. Van esély rá hogy valahogy behajtassam rajta?

2019. júl. 11. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először írsz egy ajánlott levelet, amiben felszólítod hogy fizessen. Utána jöhet a polgári per. Nyilván nem fog tudni a polgári per végén sem fizetni 6 hónap múlva mert elverte a pénzt. Ekkor behajtóhoz kerül az ügy.
2019. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Saját maga által hitelesített aláírás???
2019. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség polgári perre, első körben fizetési meghagyás közjegyzőnél (az összeg 3%-a ill minimum 5.000 ft). Ha erre nem él ellenvetéssel 8 napon belül akkor az egyenértékű egy megnyert polgári perrel és azonnal átadható végrehajtásra az összeg.


Itt olvashatsz róla:

[link]

2019. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!