Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Inkább eladjam vagy kiadjam?

Inkább eladjam vagy kiadjam?

Figyelt kérdés
Lakásról van szó, felújítàsba belekezdtem. Nem vagyok úgymond odakötve, a városhoz sem ragaszkodom, viszont ha kiadom félek, hogy nagyon leélnék nekem és hiába vesződtem az újìtgatással. Ha meg aladom akkor egyszer nagyobb összegre teszek szert, de nem feltétlenül tudom mibe fektessem be.

2019. máj. 2. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Add ki megbízható embernek: rokon, ismerős és akkor - jó esetben - nem harcolja le.
2019. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy ingatlan értéktartó, pontosabban az értéke nyilván hullámzik a gazdasági helyzet változásával, de mindig érni fog valamit. Ha nincs kifejezetten befektetési célod az eladási árával, akkor a pénz egy idő után elinflálódik.

Pl. egy 40 éves lakást általánosan most is jó áron el lehet adni, de nézzük meg 30 éve mennyit ért mondjuk 450 ezer forint, amiből azt a lakást akkor meg lehetett venni és most mennyit ér.

Ahhoz, hogy laikus ember úgy megtudja forgatni a pénzét, hogy ez ilyen hosszú időn át legalább értéktartó, de inkább jövedelmező legyen, rizikót kell vállalni és folyamatos törődést igényel. Szerintem a kényelmesebb út, ha ingatlanba fekteted, kiadod. Első körben lehetőleg ismerősnek, akiben megbízol. Ha ez nem járható, akkor idegennek. Nyilván kaucióval, hivatalosan leadózva az ebből keletkező bevételedet. Ha lelakják, akkor a kaució elég lehet az eredeti állapot helyreállítására, de ha igényel némi befektetést, akkor is megéri visszaforgatni bele egy kis pénzt a havi fix jövedelem mellett, amit hoz.

2019. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a kiadás mellett voksolnék. Nem írtad hol van a lakás, de most amúgy is mennek fel az árak, így ha még vársz vele többért is el tudod majd adni.

Kiadásnál meg a legcélravezetőbb bérleti szerződést kötni, igaz így adóznod kell, viszont be vagy biztosítva. Pl. beleírhatod, hogy kérsz előre X havi kauciót. Ez ugyebár fedezi az esetleges károkat és csak akkor kell visszaadnod, ha nem történik semmi. Vagy csak arányosan kell visszaadnod belőle. Beleírhatod, hogy te mint bérbeadó bármikor felmondhatod a szerződést a bérlő pedig köteles ezt tudomásul venni és azonnal elhagyni az ingatlant. Bele lehet fogalmazni akár azt is, hogy a bérlő az olyan kárért ami meghaladja már a kauciót teljes anyagi felelősséggel tartozik. Meg ilyenek.

Ha így csinálsz eléggé be leszel védve ahhoz, hogy ha valami olyan kárt okoz (nagyon lelakja vagy ilyesmi) akkor akár bíróságon is tudsz igényt érvényesíteni.

Ha meg a szerződésben foglalt feltételeket nem fogadja el, nem kapja bérbe a lakást.

2019. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat :)

Észak-Nyugat-Magyarországon egyébként.

Hát nem vagyok az a nagy zsonglőr a pénzzel, hogy ide-odafektessem meg játszadozzak az értékpapírokkal stb szóval lehet tényleg jobb ötlet kiadni :)

2019. máj. 2. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!