Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Szépkártyán is van kerekítés?

A Szépkártyán is van kerekítés?

Figyelt kérdés

Nyilván a kézpénzes fizetéskor van kerekítés. A bankkartyás fizetéskor nincs. S mi a helyzet a szépkartyás fizetéssel? Szerintem ott se kéne lennie..

Van egy büfé ahol rendszeresen kerekítenek szépkártyás fizetéskor, de szerintem nem kéne.



2019. ápr. 2. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem mire gondolsz. Ha nem 0-ra vagy 5-re jön ki a fizetendő összeg vége akkor nyilván valamerre kerekítés van.
2019. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, miért probléma ez Neked?

Kapsz a munkáltatótól INGYENESEN egy juttatást - lehet, hogy egy év alatt - mondjuk 300 ezer ft-ból- akár 100 ft-al is "megkárosítanak"? Mert 2 ft-nál több nem jön le egy alkalommal.

Ja, jut eszembe: 2-nél gondolom lefelé kerekítenek (a javadra), 3-nál meg felfelé.

Szóval nem értem, ez miért probléma számodra.

Azt meg még jobban nem értem, miért nem kérdezed meg tőlük, hogy miért így csinálják?

2019. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szabályos mivel ugyanolyan tranzakció, mint a bankkártyás fizetés.
2019. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem szabályos. Én edzőteremben szoktam 5999-et fizetni, és hatezret vesznek le a Szép kártyámról. A recepciós lánynak szerintem fogalma sincs, neki azt mondta a főnök, hatezer a bérlet, mert kerekítünk, aztán annyit üt be (bankkártyával náluk nem lehet fizetni). Az a havi 1-1 forint nem vág földhöz, de igen, én is minden hónapban meglepődök ezen...
2019. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha bankkártyával vásárolsz valamit 999Ft-ért, akkor sem fog ott maradni az az 1Ft a számládon. Vagy tévedek?
2019. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, tévedsz.
2019. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb minden nap fizetek SZÉP kártyával, nincs kerekìtés.
2019. ápr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A készpénzes fizetésnél van csak kerekítés, hiszen 8 Ftot nem tudsz fizetni, mert nincs 1-2 ftos. Viszont a bankszánlán lévő pénz viszont virtuális, a szép kártya is amolyan "bankszámla", ezért forintra pontosan lehet vele fizetni, tehát nem indokolt a kerekítés. Akár 1 Ftot is ki lehet vele fizetni.
2019. ápr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt rosszul tudjátok mert kártyás fizetés esetén is szabad kerekiteni, így szép kártya esetén is. Persze olyat nem lehet, hogy csak előnyös esetben, szelektíven :)

Ha kerekit akkor mindig, ha jó, ha nem jó számára.

2019. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MancsWolf ***** válasza:

"A jogszabály bankkártyával történő fizetés esetén sem zárja ki a kerekítés lehetőségét, erről azonban a vásárlókat előre tájékoztatni kell."


Forrás: [link]


Szóval igen, ha előre szól akkor kerekíthet.

2020. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!