Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csalásnak számit az, ha...

Csalásnak számit az, ha kereskedőként szándékosan úgy határozom meg az áraimat, hogy a kerekités mindig nekem kedvezzen?

Figyelt kérdés

2014. dec. 27. 00:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem csalás, csak nincs sok értelme. Az emberek általában nem 1 darab terméket vásárolnak egy üzletben. És ha a szomszéd boltban olcsóbb, akkor ott veszik meg.
2014. dec. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Úgy se tudod úgy, mert ha már 2 terméket vesznek, akkor borul az egész. :D
2014. dec. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

A kereskedők mind ilyenek.Alattomos kabzsi, nyerészkedők !


arra nem gondolsz, hogy máshova te mész vásárolni, akkor veled is ezt teszi a fajtád?

2014. dec. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Az egész kereskedelem csaláson, hazugságon alapszik! Sőt!! Az egész társadalom!!!
2014. dec. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Elég szomorú véleménnyel vagytok a kereskedőkről!

Én ugyan nem vagyok kereskedő, "csak" egyéb területen vállalkozó voltam, mielőtt nyugdíjba mentem.


Üzenem:

Nem kötelező kereskedőnél vásárolni! Tessék kiváltani a vállalkozói igazolványt (bárki megteheti), keresse meg azt a nagykert, beszállítót, ahonnét a szükséges dolgokat meg tudja vásárolni, és máris megspórolta a kereskedő hasznát!

Persze meglehet, hogy adóban, stb. stb. 10x annyit fog kifizetni, de mindegy, a mocskos, kizsákmányoló kereskedőnek nem adott egy fillért sem!!!!

2014. dec. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ennek nem feltétlenül a vevő issza meg a levét.

pl. ha átutalva kapom a pénzt akkor a vevőnek lefele kerekitenek ha Ő kp-ben fizet én azonban a teljes összeget kapom meg.


és a kérdés az, hogy létezik e valami törvény erre, jogtalan haszonszerzés, manimupláció vagy valami ilyesmi. mert ez esetben a szándékosség bizonyitható.

2014. dec. 27. 08:35
 7/18 A kérdező kommentje:
1:48 két terméknél ezt ugyanugy meg lehet csinálni
2014. dec. 27. 08:40
 8/18 A kérdező kommentje:
1:37 ha viszont eleve olcsobb vagyok mint a szomszéd bolt, akkor a válaszod értelmét veszti
2014. dec. 27. 08:41
 9/18 A kérdező kommentje:

3:04 nem az egész kereskedelem alapszik hazugságon és csaláson, csak egy része.

Az pedig, hogy az áraimat mi alapján szabom meg nem csalás és nem hazugság.

2014. dec. 27. 08:43
 10/18 A kérdező kommentje:

8:17 jól mondod át lehet menni másik boltba vagy akar a nagykerbe, innentől kezve nem tudom, az árképzés hogy lehet csalás és hazugság.

ja hogy ahhoz esetleg informálódni is kellene? netán tenni valami? és az csalás ha ezt meg kellene egyeseknek tenniük...? csalás ha nem repül a szájukba a sült galamb?

hát igen...

2014. dec. 27. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!