Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetem elvégzése után árvaell...

Egyetem elvégzése után árvaellátás automatikusan megszűnik, vagy be kell jelenteni?

Figyelt kérdés

A tájékoztatóban az szerepel, hogyha megszüntetem a jogviszonyt akkor be kell jelenteni, viszont mi a teendő abban az esetben, ha befejeztem a tanulmányaim?


Illetve ha most januárban végeztem, és a diákigazolványom március 31-ig érvényes, akkor addig vagyok az árvaságira is jogosult, vagy ilyenkor milyen dátumot kell nézni?


Előre is köszönöm a válaszokat


2019. jan. 28. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Be kell jelenteni.

Ha nem jelentés be, akkor idővel észreveszik és felszólítanak hogy a jogosulatlanul megkapott összeget fizess vissza.

2019. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az árvaellátás a gyermek 16. életévének betöltéséig jár. Ha a gyermek nappali rendszerű iskolai oktatásban vagy felsőoktatási intézményben nappali képzésben vesz részt, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a 25. életév betöltéséig folyósítható. Abban az esetben, ha a gyermek a jogosultság megszűnése előtt megváltozott munkaképességűvé válik, az árvaellátás az életkorára tekintet nélkül megilleti.


Akkor is megállapítható és folyósítható az árvaellátás, ha az árva betegsége, testi vagy szellemi fogyatékossága miatt tanulmányait magántanulóként végzi, vagy 25 évesnél fiatalabb, és felnőttképzésben vesz részt, feltéve, hogy a felnőttképzés nem távoktatási formában folyik, és a képzés heti átlagos óraszáma eléri a hét órát. Nincs jelentősége annak, hogy a tanulmányokat belföldön vagy külföldön, középiskolában vagy felsőfokú oktatási intézményben folytatja a gyermek.



Vagyis a tanulmányok tartamára folyósítható. Nem diákigazolvány érvényességét ír a jogszabály, hanem tanulmány időtartamát.

2019. jan. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Félévente be kell küldeni az iskolai igazolást a tanulói jogviszonyt ól. Azon rajta van, meddig tanulsz, ezt elvben figyeli a rendszer. Bejelenteni akkor kell, ha az előtt szűnik meg a jogviszonyod.
2019. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!