Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova tudok segélyért fordulni,...

Hova tudok segélyért fordulni, és milyet kérhetek?

Figyelt kérdés
3vagyunk,én gyeden vagyok a 8hónapos kisfiammal(gyedem 35ezer ft,3családi 11700ft)férjem bérekb(65-70ezer)Van lakás hitelünk(20ezer)+ rezsi.Már ott tartunk hogy honaprol honapra élünk...lassan elfogy a fánk de nem fut rá....hova fordulhatok segitségért?
2007. dec. 4. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzat és családsegítő szolgálat segít ebben,fordulj hozzájuk.
2007. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A helyi önkormányzatnál érdemes utánna nézni mit áll módukban ajánlani. Elvileg kérhettek fűtés támogatást például. Ilyenkor nyilatkozni és igazolni kell az összes jövedelmeteket, valamint az ingatlanotokat meg ilyesmit is megkérdezik, talán még a hitelt is figyelembe veszik, valamint vinni kell a tavaly téli Vagy talán az elmúlt 6 hónapi közüzemi számlákat. Általában össze adják az össz jövedelmeteket, és elosztják annyival ahányan vagytok (3) És ha nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj minimum nem emlékszem pontosan hány %-át akkor jogosultak vagytok, de egyéni elbírálaással is megy néhol.

Van egy másik segély, de ezt nem tudjátok igénybe venni, mert ez nem KP hanem fizetik a gyerek étkezését a bölcsiben, oviban, meg suliban.

Meg érdemes beadni egy kérvényt, rendkívüli, egyszeri segélyre is. Ugyan azokat a dokumentumokat és igazolásokat kell csatolni, és megindokolni, hogy miért kéred, pl mert tél van nem tudsz a gyereknek ruhát venni, vagy bármi, és azt ha megítélik akkor kapsz 5ezer körüli pénzt, egyszeri alkalommal igaz, de ha valóban nem túl jól éltek akkor az is jól jöhet... Én ezeket a "segélyeket" ismerem de biztosan van még más fajta is, meg akadnak eltérések az önkormányzatok között, hisz nem egyforma a költség vetés...

2007. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!