Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 000az egy főre jutú jövedel...

30 000az egy főre jutú jövedelmünk. Egyetemen tudok segélyt/zámogatást kérni? Nagyon jó a bizonyítványom. Hova lehetne segélyért fordulni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 21:48
 1/10 A kérdező kommentje:
jutú helyett jutót akartam és zámogatásért helyett támogatásért
2010. márc. 14. 21:51
 2/10 anonim ***** válasza:
Szoctámot igényelhetsz (HÖK-nél érdeklődj). meg ha jól tanulsz, akkor kapsz tanulmányi ösztöndíjat is. Helyi önkormányzatnál is lehet vmi támogatást kérni úgy tudom.
2010. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen,lehet még a Bursa hungaricát(azt hiszem jól írtam)is igényelni a helyi önkormányzatnál.
2010. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.és mi ez a bursa hungarica
2010. márc. 14. 22:32
 5/10 A kérdező kommentje:
?
2010. márc. 14. 22:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Ki kell tölteni egy nyomtatványt,meg különböző igazolásokat kell csatolni. Ezt pontosan nem tudom,hogy milyen a családi helyzeted. annak megfelelően.Ez úgy néz ki hogy egy összeget megítél az önkormányzat,és ezt az egyetem megduplázza. Csúsztatásos rendszerben van.szóval ha most igényled akkor majd köv.félévben fogsz kapni.

üdv

2010. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
csak másfél év múlva megyek egyetemre szóval akkor még van időm
2010. márc. 14. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:
bursa.hu, amúgy középiskolásként is igényelhetsz. Én az egyetem alatt kaptam, mindenesetre Bursa Hungarica címszó alatt ne számíts sokra, a hely önkormányzat ad x-et, ezt a megyei (asszem) megduplázza, majd az egyetem ugyanennyit hozzáad. Ha osztok szorzok 1 évre! összesen kb 20-25 000 ft-t kaptam gyakorlatilag. több mint a semmi, de ez csak max kiegészítésnek jó. Szoctámot nem igényeltem soha, de tudom, hogy mások kaphattak 10-20-30 ft is, ösztöndíj meg egyetemfüggő. Hajrá.
2010. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi
2010. márc. 14. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Viszont a szoctámot szerintem már csak következő félévben tudod kérni (a bursa nem tudom, hogy van, az nekem nem jár), mert mindig félév elején kell beadni a pályázatokat, és nálunk legalább is már ott tartunk, hogy kihirdették, hogy ki kap, ki nem. De tudtommal ez máshol is így van.
2010. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!