Mennyi idővel előbb kell beadni a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetési kérelmemet?
Ez nem így megy...
Be kell adnod a felmondásodat és ha nem vagy próbaidőn, akkor - elvileg - le kell töltened a felmondási idődet. Ha a munkaszerződésben nincs benne, hogy mennyi idő, akkor a Munka Törvénykönyve a mérvadó, azaz min. 30 nap lesz.
A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, a munkáltató köteles tudomásul venni - tehát, ha a feje tetejére áll, akkor is elkezdődik a felmondási idő a táppénz lejárta után (gondolom nem fog akadályokat gördíteni)
Közös megegyezéssel viszont csak akkor lehet megszüntetni a munkaviszonyt, ha a másik fél, azaz a munkáltató is beleegyezik (mindenképpen kell a beleegyezése, tehát Te egyedül nem tudsz közös megegyezéssel munkaviszont megszüntetni.
Táppénz alatt pedig - ha jól tudom az érvényes szabályokat - nem is lehet munkaviszonyt megszüntetni, mert az csak a táppénz letelte után kezd el ketyegni.
Nem felmondást adnék be!
Írtam, hogy közös megegyezéssel szeretnék megválni a munkahelyemtől. És az lett volna a kérdésem, hogy mennyi idővel, hány nappal előbb illik közölni a főnökséggel, megbeszélni a közös megegyezést...
Határozott idejű a szerződésem, még közel 2 év van vissza.
"Írtam, hogy közös megegyezéssel szeretnék megválni a munkahelyemtől."
Mondd, kérlek, mit nem értesz azon, hogy KÖZÖS megegyezést csak a munkahellyel KÖZÖSEN lehet létrehozni - szerintem elég részletesen leírtam az 1-es válaszomban :-)
Egyedül csak felmondást adhatsz be.
Ha meg határozott idejű szerződésed van, akkor meg főleg teljesen más a helyzet. Mindjárt beidézem Neked, hogy lehet határozott idejű munkaviszonyt felmondani.
"A munkavállaló oldaláról nézve a határozott idejű munkaviszony idő előtti felmondását, leszögezendő, hogy a törvény előírja: a munkavállaló a felmondását minden esetben indokolni köteles.
A felmondása indoka csak olyan indok lehet, amely a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné (például a munkavállaló családja külföldre költözik, és onnan a munkafeladatait nem tudja ellátni), vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna (például a munkahely olyan messzire költözik a több gyermeket nevelő munkavállaló lakóhelyétől, hogy a munkába járás komoly gondot jelent számára).
Végezetül felhívjuk a figyelmet arra, hogy mind a munkavállaló, mind a munkáltató súlyos következményekkel számolhat, ha a határozott idejű munkaviszonyt nem a munka törvénykönyve fentebb kifejtett előírásainak megfelelően – azaz jogellenesen – szünteti meg."
És végezetül leírom köznyelven is, hogy érthető legyen:
határozott idejű munkaviszonyt csak alapos indokkal mondhatsz fel, akkor, ha pl. külföldre költözöl vagy veszélyeztetett terhes leszel, stb. Ha nincs különösebb ilyen indok vagy nem megfelelő, akkor a munkáltató beperelhet az okozott kárért, elmaradt haszonért, stb..
A határozott idejű szerződés MINDKÉT fél részéről sok kötöttséggel jár, mert Téged is véd: ha pl. felmondana a munkáltató, akkor neki kéne a számodra fizetnie.
És nem, nem lehet megválaszolni, hogy hány nappal korábban kell beadni, mert lehet, hogy egyáltalán nem egyezik bele a munkáltató a közös megegyezésbe. De ha bele is egyezne, táppénz alatt ugyan fel lehet mondani, de nem lehet munkaviszonyt megszüntetni. Ahhoz újra keresőképesnek kell lenned.
A helyedben felhívnám a munkahelyemet és megpróbálnék elbeszélgetni velük, mi a véleményük a távozásodról, hogy állnak hozzá?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!