Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen támogatásokra lehetek...

Milyen támogatásokra lehetek jogosult?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy úgy alakult munkanélküli kismama vagyok (kb 7 hónapos), holnap megyek regisztrálni a munkaügyibe, és szeretnék kicsit tájékozott lenni, hogy milyen segélyekhez tudok folyamodni. Légyszíves hagyjatok a fikázással, eddig dolgoztam csak feketén, távol a családomtól, akikhez visszaköltöztem és nem engednek dolgozni.

2018. szept. 2. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Ha feketén dolgoztál akkor gyakorlatilag semmilyenre nem vagy jogosult.

Akkor lennél, ha az elmúlt három évben lenne legalább 360 nap munkaviszonyod, ami nyilván bejelentett volt és papírral tudod igazolni.

2018. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosabban: ha 2 év alatt lenne 365 nap munkaviszonyod.

Így azokra leszel csak jogosult, amik alanyi jogon járnak. Pl. GYES bruttó 28.500 Ft, családi pótlék, ha egy gyermeket egy szülő nevel, akkor 13.700 Ft, egyszeri anyasági támogatás címén 64.125 Ft és, még lehet valami kis pénz az Önkormányzattól, attól függően, hogy hol a bejelentett lakcímed. (Nálunk pl. ez nem volt, csak tárgyajándékok, törölközőtől kezdve babaruhán keresztül több minden.

Őszintén remélem, hogy legalább a feketézéssel jól kerestél, mert ez nem sok... :-(

2018. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!