Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessem a pénzemet...

Mibe fektessem a pénzemet tinédzserként?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és egész sok félretett pénzem van amit nem akarok elszórni, és jó lenne befektetni valamibe.


Milyen ötleteitek vannak?



2018. jún. 15. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem artana definialni, hogy mennyi a sok. Mert ami egy atlag tinedzsernek sok penz az befektetes szempontjabol meg mindig teljesen lathatatlan. Sovany vigasz, hogy a kamatok is lathatatlanok.


Mondok egy peldat: ha az allamkincstarnal lekotsz egy millio forintot fel evre, akkor igen combos 7500Ft kamatot kapsz ra, minusz ugye 16% kamatado.


Persze ott a masik buktato, hogy 16 evesen hivatalosan nem vehetsz reszvenyt, allampapirt, nem lehet tozsdeszamlad stb.

2018. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állampapírt szerintem már vehet, gyerekként én mindig kincstári takarékjegyet vettem, és a postán gond nélkül kiállították a saját nevemre, nem kellett hozzá szülő.

De ahogy írja az első, borzasztó alacsonyak a kamatok, szóval sokat ne várj tőle, annyi, hogy több, mintha a fiókban tartod, és legalább biztosan nem költöd el, amíg nincs nálad.

Plusz talán kicsit átlátod majd, hogy hogy működnek a megtakarítások, és nem 30 évesen jössz majd ide olyanokat kérdezni, mint itt néhányan...

2018. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tartalékold későbbre; ne ugorj bele semmibe, ne kapkodj, nem kell kapkodni; később még talán lehet, hogy jól jön az.
2018. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!