Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kerül sokba feladni egy...

Miért kerül sokba feladni egy csonagot külföldre?

Figyelt kérdés

Most néztem meg, hogy a legkissebb csomag, ami 200-300 gramm, 7000 valamennyi pl Németországba. Miért ilyen sok?

Ha én rendelek valamit Ebay-ről pl németből, onnan csak 600-700 ft a Posta. Sőt, van, hogy ingyen van.

Rendeltem már 500 forintért Angliából telefon tokot, amit ingyen hoztak házhoz. Na akkor ez hogy is van? Ha én akarok eladni valamit Ebayen és jön egy pl németországi vevő, akkor nekem 7000 valamennyi lenne a postaköltség? (Vagy épp neki)


2018. febr. 15. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom te mit néztél, de a posta árkalkulátorán beütöttem minden extrát úgy is csak 3740 a max 500 grammos küldemény, ha leszorítod 250 gramm alá és nem kell semmi extra akkor a legolcsóbb ár ami kihozható az 1325 forint.

Ez se kevés de azt is vedd figyelembe hogy itt nincs egy nagyobb csomagküldő sem míg mondjuk a németeknél ott a DHL ami alapból olcsóbban szállít a németeknek, meg pl ha az adott eladó cég ő nem olyan tarifával dolgozik mint egy magánember.

2018. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A te telefontokod bár angliai bejegyzésű cégtől van, de Kínából érkezik, ahol az állam fizeti a postaköltséget az eladó helyett, ezért tud ilyen baromira versenyképes lenni.

A titok nyitja, hogy külföldre a dolgokat nem csomagként kell feladni, hanem levélként. Én szoktam postázni külföldre, és például egy Európán belüli 250-500 gramm közötti csomag, amit levélként adok fel, 3320 forintba kerül. Ebben benne van az elsőbbségi és az ajánlott szolgáltatás, tehát nyomon követhető a küldemény. 250 gramm alatt értelemszerűen olcsóbb, felette drágább. Mindez 2000 gramm súlyhatárig működik, és mivel külföld, ezért NEM vonatkozik rá a 2,4 centiméteres méretkorlátozás.

2018. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A jó édes ***** válasza:
Ebayről senki nem küld csomagként filléres vackokat, az mind levélpostai küldemény. Az a magyar postánál is 1000-1500 forint körül van nemzetköziben ( [link] ), meg egyébként a DHL-nél is ( [link] ). Ha csomagról van szó, akkor nemzetköziben csak olyasmiknél éri meg, amik nagy térfogatúak és nehezek. 2-300 grammra nem igen tudsz ilyet mondani - talán habmatrac vagy valami selyemáru? Még az sem.
2018. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de én pl olyan tárgyakat szeretnék eladni ebayen, ami tartalmaz egy 2mm vastag üveglapot (is). Még ha bele is fér egy nagyobb borítékba, mennyi az esélye, hogy x országon keresztül nem törik el? Ha csonagot adok fel, akkor van olyan opció, hogy "törékeny".
2018. febr. 18. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:
hát rakjál rá valami szilárd műanyag védőt
2018. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 JimJoe válasza:
Messze van
2018. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!