Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fogunk valami büntit kapni?...

Fogunk valami büntit kapni? Csekk befizetés.

Figyelt kérdés
A mostani egyik csekk már úgy jött, hogy a fizetési határidő 10-e előtt van. Eredetileg 10-e utáni volt ez is, ami nekünk tökéletes volt, mert 10-én kapunk fizut. Szóval ennek ellenére is csak 10-én, vagy legkésöbb 11-én fogjuk tudni befizetni, attól függ melyik napra esik. Fogunk ezért valami büntetést kapni? Ugye nem?
2010. jún. 6. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 10.én szoktam pénzt kapni,tehát akkor fizetek be mindent,és nekem jóval előtte járnak le a csekkek határidői,de nem érdekel,örüljenek hogy egyáltalán beérkezik.Néha rávágnak 10-20Ft-ot a késés miatt.
2010. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én havonta százezernél többet fizetek be sajna csekken. De el kell, hogy mondjam, havonta csak egyszer megyek postára. Aki van olyan szerencsés, hogy beleesik még a határidőbe, annak nem késik sokat a pénze, akinek már lejárt mondjuk 15-én én meg csak 3-án megyek, hát az így járt. Hidd el eddig még nem zártak el semmit, nem kapcsoltak ki semmit és az autólizingem is megvan. A szolgáltatók mind tudják, hogy problémát okoz sok embernek a befizetés, így lényegesen elnézőbbek, mint mondjuk a válság előtt voltak.
2010. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Egy csak mindig 1 hetet csúszik emiatt.

Kb 3 év alatt összejött 500 Ft késedelmi kamat. Tehát nem vészes.

2010. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2010. május 1.-étől a csekkes befizetés határideje módosult!

Vagyis: ha pl. villanyszámlát 10.-éig kell befizetni, akkor a módosítás után 8.-án legkésőbb be kell fizetni a postán, mert ha a kelt-bélyegző ezen a napon nem kerül rá, akkor késedelmi kamatra lehet számítani. Módosításban fel van tüntetve, hogy 2 nap postai átfutással kell számolni, s a későbbiekben a határidő a célszemély számlájára való jóváírást jelenti, nem a befizetési határidőt!!!

2010. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, pont ettől tartottam...remélem azért nem lesz tényleg vészes.

Van erre a bünti késedelmi kamatra valami % meghatározva? Már, hogy a befizetendő összeg max. hány %-ával büntethetnek érte.

2010. jún. 7. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez szerződésenként változik. Amit a szolgáltató diktál a szerződés aláírásakor. Nekem eddig csak a gázszolgáltatónál kellett fizetnem késedelmit, de az egy teljes év alatt kb. 800-1200 Ft volt úgy, hogy havi 20ezernél többet fizetek. A többi szolgáltató soha nem számlázott késedelmi kamatot.


(tegnap 15:34 voltam)

2010. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!