Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha régen valóban gyengébb...

3HónapKaució kérdése:

Ha régen valóban gyengébb volt a gazdasági helyzet, akkor miért épp a Kádár-rendszerben vette a jelenleg saját ingatlannal rendelkező magyarok kb.90%-a az ingatlanát?

Figyelt kérdés

Ha régen minden rosszabb volt, akkor miért lehetet könnyebben lakást venni?


Miért épült sokkal több lakás mint ma, modern eszközökkel és az állam miért nem épít közpénzen lakónegyedeket amiket aztán kiad a !kapitalista piaci ár alatt! állami szogáltatás keretében mint szociális bérlakás? Mondjuk 50%-al a kapitalista piaci ár alatt, hogy a kapitalista ingatlanosok, akik abból élnek, hogy kiadnak örökölt vagy a Kádár-rendszerben olcsón vett ingatlanokat és semmit nem dolgoznak, hogy az ingatlansok lejjebb vigyék az árakat? Régen a Kádár-rendszerben a szociális bérlakás egy általános állami szolgáltatás volt, aminek köszönhetően sok lakos olcsón juthatott lakáshoz akár bérlésként akár megvásárlás céljából. A "kapitalista" jóléti rendszerben -HA valóban jóléti (nem az)- miért nincs ilyen szolgáltatás? Nincs elég pénz rá? Miért csökken Magyarországon az országos lakásárakkal módosított jóléti index? A jólét ezekszerint nem növekszik, csak a GDP és infláció!


2018. jan. 16. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem történnek ilyenek, mert kapitalizmus van. A szocializmus nem működött. A rendszerváltás előtti jóléti intézkedések ára súlyos eladósodottság volt, a 80-as évek végére csőd közeli helyzetbe került az ország. Ezt nem szeretnénk, ugye?
2018. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen csődről beszélsz? A hidegháború után rögtön rengeteg lakóházat építettek. A munkásoknak nem kellett 3 műszakban dolgozni és a bére elég volt albérletet+nyaralást+kaját+szórakozást fizetni és megbecsülést is kapott a munkahelyén. Most a versenyszférában már kezét-lábát törik a munka"társ"ai annak aki jobban teljesí
2018. jan. 16. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Milyen csődről? Itt egy cikk a gazdasági rendszer fenntarthatatlanságáról, de bármelyik történelemkönyvben megtalálod az ideillő információkat.

[link]

2018. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Alapvető tévedésekkel van tele a kérdésed.


A Kádár-korszakban a városi lakosság nagy többsége bérlakásban lakott. Ma pont azért olyan nagy az önálló lakástulajdon aránya a lakosságban, mert a rendszerváltás után - tehát a kapitalizmus alatt - ezeket a tanácsi lakásokat olcsón felvásárolhatták a bérlők.

2018. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Felveszel lakáshitelt és máris a piaci ár alatt kapod a lakást havi 31-ért két szobás, budapesti panelt.


Ha esetleg nem tudod fizetni, akkor persze simán kiadod többért de ha esetleg valamilyen csoda folytán mégis bedőlne a hiteled akkor megveszi az állam (Nemzeti Eszközkezelő Zrt.) és tőle bérelheted tovább:

[link]

2018. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Bazsi mindig elemi tevedesekben leledzik. Mint most is.
2018. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez inkább a falvakra volt jellemző akkoriban magyarországon. Mint ahogy itt is ahol lakom, sőt az egész falu a Kádár korszakban épült, vagy kicsit előtte. Kedvezőek voltak a hitelek, ott volt a szocpól, és gyakran kalákában építkeztek az emberek, mert úgy jóval olcsóbb volt, és a építkezési szabályok se voltak olyan szigorúak mint manapság.Szinte minden fiatal pár, aki vállalt gyereket, az tudott építkezni, és lett is háza.
2018. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!