Ha régen valóban gyengébb volt a gazdasági helyzet, akkor miért épp a Kádár-rendszerben vette a jelenleg saját ingatlannal rendelkező magyarok kb.90%-a az ingatlanát?
Ha régen minden rosszabb volt, akkor miért lehetet könnyebben lakást venni?
Miért épült sokkal több lakás mint ma, modern eszközökkel és az állam miért nem épít közpénzen lakónegyedeket amiket aztán kiad a !kapitalista piaci ár alatt! állami szogáltatás keretében mint szociális bérlakás? Mondjuk 50%-al a kapitalista piaci ár alatt, hogy a kapitalista ingatlanosok, akik abból élnek, hogy kiadnak örökölt vagy a Kádár-rendszerben olcsón vett ingatlanokat és semmit nem dolgoznak, hogy az ingatlansok lejjebb vigyék az árakat? Régen a Kádár-rendszerben a szociális bérlakás egy általános állami szolgáltatás volt, aminek köszönhetően sok lakos olcsón juthatott lakáshoz akár bérlésként akár megvásárlás céljából. A "kapitalista" jóléti rendszerben -HA valóban jóléti (nem az)- miért nincs ilyen szolgáltatás? Nincs elég pénz rá? Miért csökken Magyarországon az országos lakásárakkal módosított jóléti index? A jólét ezekszerint nem növekszik, csak a GDP és infláció!
Milyen csődről? Itt egy cikk a gazdasági rendszer fenntarthatatlanságáról, de bármelyik történelemkönyvben megtalálod az ideillő információkat.
Alapvető tévedésekkel van tele a kérdésed.
A Kádár-korszakban a városi lakosság nagy többsége bérlakásban lakott. Ma pont azért olyan nagy az önálló lakástulajdon aránya a lakosságban, mert a rendszerváltás után - tehát a kapitalizmus alatt - ezeket a tanácsi lakásokat olcsón felvásárolhatták a bérlők.
Felveszel lakáshitelt és máris a piaci ár alatt kapod a lakást havi 31-ért két szobás, budapesti panelt.
Ha esetleg nem tudod fizetni, akkor persze simán kiadod többért de ha esetleg valamilyen csoda folytán mégis bedőlne a hiteled akkor megveszi az állam (Nemzeti Eszközkezelő Zrt.) és tőle bérelheted tovább:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!